Notowania

Przejdź na
obwodnice
25.06.2010 14:34

Grabarczyk zmienia zdanie, obwodnice nie będą płatne

Minister jeszcze dziś złożył projekt do Rady Ministrów w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister infrastruktury zapowiedział, że obwodnice autostradowe, przebiegające przez miasta, nie będą płatne. W prasie pojawiły się informacje, że rząd zamierza wprowadzić za nie odpłatność.

Cezary Grabarczyk odpierał jednak te spekulacje. Jak podkreślał, złożył dziś projekt do Rady Ministrów w tej sprawie. Bezpłatny będzie przejazd obwodnicami autostradowymi w aglomeracji śląskiej, we Wrocławiu, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Częstochowie i Łodzi.

_ - To jest dobra wiadomość dla kierowców. Oznacza także mniejszy ruch w miastach _ - mówił minister infrastruktury.

Obecny na konferencji szef klubu PO Grzegorz Schetyna cieszył się z tej decyzji. Jak podkreślił, ucieszy ona między innymi mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Minister infrastruktury zapowiedział również budowę nowych autostrad. We wrześniu rozpocznie się budowa A2 od Strykowa pod Łodzią do Konotopy na przedmieściach Warszawy. 144-kilometrowy odcinek ma być ukończony na EURO 2012.

* [ **Rząd chce byśmy płacili za przejazd obwodnicami** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;bysmy;placili;za;przejazd;obwodnicami,78,0,636494.html )
* [ **** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;bysmy;placili;za;przejazd;obwodnicami,78,0,636494.html )[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: obwodnice, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz