Notowania

grad
29.07.2009 15:30

Grad o liście: Zarzuty się nie potwierdzają

Minister poinformował o tym inwestora stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Zarzuty zawarte w liście Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego w Gdyni i Szczecinie nie znajdują potwierdzenia w sprawach prowadzonych przez organa wymiaru sprawiedliwości _ - poinformował inwestora stoczni minister skarbu Aleksander Grad.

W liście, które stowarzyszenie przesłało do inwestora, była m.in. informacja, że stocznia szczecińska mogła być _ pralnią brudnych pieniędzy _.

_ - Minister Skarbu przekazał inwestorowi stoczniowemu - Stichting Particulier Fonds Greenrights - dodatkowe informacje na temat sytuacji prawnej aktywów Stoczni w Szczecinie, oparte na materiałach zastępcy Prokuratora Generalnego _ - napisano w komunikacie MSP.

Grad poinformował też inwestora, że uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na nowy termin płatności za majątek stoczni.

Inwestor miał wpłacić środki za majątek stoczni do 21 lipca. Poprosił jednak resort skarbu o przesunięcie tego terminu na 17 sierpnia i do tego czasu przeprowadzić dodatkową analizę prawną. Jednocześnie inwestor zapewnił, że nie zamierza wycofać się z transakcji zakupu majątku stoczni.

Tuż po upublicznieniu listu resort skarbu przesłał pismo do Prokuratury Rejonowej Śródmieście w Szczecinie oraz do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, by zbadały one powody jego wysłania do głównego inwestora stoczni Gdynia i Szczecin.

W piątek minister przesłał list do związkowców obu zakładów, w którym przedstawił stan zaawansowania prac nad projektem sprzedaży majątku stoczni. Zaprosił też związkowców na spotkanie w Warszawie.

W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe aktywa stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje banku Qatar Islamic Bank. Inwestor ma zapłacić za majątek stoczni Gdynia i Szczecin odpowiednio - ponad 287 mln zł oraz ponad 94 mln zł.

Raport Money.pl
*Stocznia Gdańsk uratowana. Szczecin i Gdynia niepewne * Komisja Europejska zatwierdziła plan restrukturyzacji Stoczni Gdańsk. Szczecin i Gdynia ciągle czekają natomiast na pieniądze nowego inwestora. Odłożył on zapłatę za ich majątek do 17 sierpnia. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ostatni statek wypłynął ze stoczni szczecińskiej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostatni;statek;wyplynal;ze;stoczni;szczecinskiej,154,0,496538.html )
Tagi: grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz