Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grad optymistycznie o prywatyzacji

0
Podziel się:

W budżecie przewidziano, że dzięki prywatyzacji do państwowej kasy wpłynie 15 mld zł.

Grad optymistycznie o prywatyzacji
(kprm.gov.pl)

Tegoroczne wpływy prywatyzacji mogą być większe od zakładanych - uważa minister skarbu Aleksander Grad.

W ustawie budżetowej na 2011 rok przewidziano, że dzięki prywatyzacji do państwowej kasy wpłynie 15 miliardów złotych. Według szefa resortu skarbu takie, założenie to minimum.

Większy wpływy z prywatyzacji są jednak uzależnione od sytuacji na rynkach finansowych - podkreśla Aleksander Grad.

POSŁUCHAJ ALEKSANDRA GRADA:

Lista spółek przeznaczonych do prywatyzacji jest długa - wylicza Grad. ENEA, BGŻ, Jastrzębska Spółka Węglowa - to tylko część z firm wymienionych przez ministra.

POSŁUCHAJ ALEKSANDRA GRADA:

Ministerstwo skarbu liczy też na korzystną decyzję Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który rozpatrzy skargę Polskiej Grupy Energetycznej na zablokowanie przez UOKiK zakupu firmy energetycznej Energa. Skarb Państwa ma też część udziałów w PGE, ale ich sprzedaż minister uzależnia od koniunktury na giełdzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/coraz;blizej;gieldowego;debiutu;jsw,7,0,764679.html) Coraz bliżej giełdowego debiutu JSW Wybór doradców przy prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej powinien nastąpić w ciągu najbliższych dni - poinformował minister skarbu Aleksander Grad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;na;razie;nie;sprzeda;wiecej;pge,157,0,764573.html) Grad na razie nie sprzeda więcej PGE Szef resortu skarbu chce zachować w swoich rękach większościowy pakiet akcji spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t75178.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;zabrza;skarza;resort;skarbu,86,0,763222.html) Związkowcy z Zabrza skarżą resort skarbu Ich zdaniem przy prywatyzacji elektrociepłowni doszło do naruszenia przepisów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)