Notowania

prywatyzacja enei
22.09.2010 10:27

Grad przedłuża termin składania ofert na kupno Enei

Minister Skarbu Państwa zrobił to na życzenie inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - Na wniosek inwestorów, Ministerstwo Skarbu Państwa przedłużyło termin składania ofert wiążących na pakiet 51 proc. akcji spółki energetycznej Enea do 5 października _- poinformował minister skarbu Aleksander Grad.

_ - Termin składania ofert na akcje Enei przedłużyliśmy do 5 października _ - powiedział Grad podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa. Dodał, że prosili o to oferenci.

W końcu sierpnia MSP dopuściło do negocjacji pięciu, z sześciu inwestorów, którzy złożyli oferty wstępne na Eneę. jedyne firmy, które potwierdziły złożenie ofert wstępnych, to GDF Suez i Kulczyk Investments.

Według nieoficjalnych informacji mediów, pozostali zainteresowani inwestorzy to: francuski EDF, hiszpańska Iberdrola, czeski Energeticky a Prumyslowy Holding (EPH) oraz słowacki Slovenske Elektrarne.

W połowie czerwca przedstawiciele MSP zapowiadali, że chcą sfinalizować tę prywatyzację do przełomu 2010/ 2011 roku.

W lutym MSP sprzedało 16,05 proc. akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł. Obecnie akcjonariusze spółki to: Skarb Państwa (60,43 proc., w tym 9,43 proc. to akcje _ pracownicze _ do zbycia nieodpłatnie) i Vattenfall AB (18,67 proc.).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97788.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/apel;o;nie;wywieranie;nacisku;na;uokik;w;sprawie;energi,189,0,679101.html) Apel o nie wywieranie nacisku na UOKiK w sprawie Energi Ekonomiści: To co robi rząd to naruszenie praworządności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;krytykuje;uokik;analiza;ma;wady;prawne,46,0,676910.html) Grad krytykuje UOKiK: Analiza ma wady prawne Minister skarbu zdecydowanie broni koncepcji kupna Energi przez PGE.
Tagi: prywatyzacja enei, ena, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz