Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Granice znikną tuż przed świętami

0
Podziel się:

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia znikną kontrole na granicach lądowych i morskich Polski z Unią. strefy Schengen.

Granice znikną tuż przed świętami
(PAP/ Dariusz Delmanowicz)

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia znikną kontrole na granicach lądowych i morskich Polski z Unią. Rozszerzenie strefy Schengen o dziewięć nowych państw Wspólnoty nastąpi 21-go lub 22-go grudnia - donosi "Rzeczpospolita".

Dziennik ujawnia, że taka data padła na poniedziałkowym nieoficjalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Lizbonie. Tę informację potwierdził gazecie portugalski eurodeputowany, Paolo Coelho - autor raportu o stanie przygotowań do rozszerzenia strefy Schengen.

"Rzeczpospolita" pisze, że z unijnego dokumentu wynika, iż nowe państwa Wspólnoty są gotowe, aby wejść do strefy Schengen.ZOBACZ TAKŻE:
Mimo uchybień Schengen jest blisko

Bruksela chwali Polskę za przygotowanie. Ostatnia misja ekspertów odwiedziła punkty graniczne i posterunki policji w naszym kraju w ubiegłym tygodniu. Jak dodaje "Rzeczpospolita", w raporcie napisano, że wszystkie niedociągnięcia zostały naprawione. Jeden z dyplomatów ujawnił dziennikowi, że unijni urzędnicy byli zdumieni, widząc, jak na wschodnich krańcach Polski działa supernowoczesny system komputerowy.

Gazeta przypomina, że początkowo rozszerzenie strefy Schengen planowano na 1-szy stycznia 2008 roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)