Notowania

budowa a2
11.07.2011 09:12

Graś: Prace na A2 ruszą w lipcu

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że do Euro 2012 oba odcinki autostrady A2 będą przejezdne. Zdementował też informację, jakoby był wyznaczony termin zakończenia tłumaczenia raportu Millera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że raport komisji Millera w sprawie katastrofy zostanie upubliczniony zaraz po przetłumaczeniu na język angielski i rosyjski. Odnosząc się do budowy autostrady A2, Paweł Graś powiedział, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zoobowiązała się, iż w lipcu rozpoczną się prace na dwóch odcinkach tej trasy.

Gość Salonu Politycznego Trójki mówił, że nic nie wie o tym, by tłumaczy dokumentu obowiązywał jakiś termin zakończenia prac. Paweł Graś zwrócił uwagę, że najważniejszą sprawą jest to, by został on przetłumaczony dobrze, więc nie powinniśmy wywierać presji na to, by nastąpiło to jak najszybciej.

- _ Każde zdanie będzie dokładnie analizowane i to zarówno w wersji polskie, rosyjskiej jak i angielskiej _ - powiedział Graś.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA RZĄDU:

Rzecznik rządu dodał, że premier jeszcze nie zdecydował, czy przychylić się do wniosku części rodzin ofiar, które zwróciły się o udostępnienie im raportu przed jego upublicznieniem.

Odnosząc się do budowy autostrady A2, Paweł Graś powiedział, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zoobowiązała się, iż w lipcu rozpoczną się prace na dwóch odcinkach tej trasy. Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że ma to nastąpić bez względu na przebieg negocjacji z firmą COVEC. - _ Jest zapewnienie, że te dwa odcinki będą przejezdne do Euro i o to chodzi. W obie strony będą dwa pasma i dwie nitki i samochody pojadą nimi w obie strony _ - zapewnił Graś. **

POSŁUCHAJ RZECZNIKA RZĄDU:

**Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne, główny podwykonawca chińskiego COVEC-u, ma szansę dokończyć dwa odcinki A2.

Paweł Graś zapewniał, że w na Euro 2012 oba odcinki autostrady będą przejezdne, choć prace nie zostaną całkowicie zakończone.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/francuzi;zastapia;chinczykow;na;budowie;a2,136,0,865672.html) Francuzi zastąpią Chińczyków na budowie A2? Dwie firmy dopuszczono do negocjacji w sprawie dokończenia budowy jednego z odcinków autostrady między Warszawą i Łodzią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t80897.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/autostrada;a2;-;czy;znajdzie;sie;nowy;wykonawca,23,0,862231.html) Autostrada A2 - czy znajdzie się nowy wykonawca Zdaniem ekspertów dokończenie autostrady na Euro 2012 jest niemożliwe
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t132145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;opozniony;ciagle;tlumacza,158,0,867998.html) Raport Millera opóźniony. Ciągle tłumaczą Istnieje małe prawdopodobieństwo, że raport komisji Millera zostanie opublikowany w następnym tygodniu.
Tagi: budowa a2, paweł graś, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz