Notowania

kryzys w portugalii
31.01.2015 11:29

Grecja chce renegocjacji długu. A Portugalia...

Kraj od prawie 4 lat wprowadza w życie program restrykcyjnych cięć i reform antykryzysowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lemouton Stephane/ABACA/EAST NEWS)
Premier Portugalii Pedro Passos Coelho</br>

Premier Portugalii skrytykował decyzję nowego rządu w Atenach, który odmawia współpracy z trojką, czyli Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Lizbona zdecydowanie odcina się od greckich żądań dotyczących renegocjacji lub umorzenia długu wobec trojki. _ - Nie stanę po tej stronie _ - zapewnił premier Portugalii Pedro Passos Coelho podczas wczorajszego wystąpienia w parlamencie, broniąc się przed ostrą krytyką ze strony lewicowej opozycji.

Szef rządu podkreślił, że nie poprze greckiej propozycji zorganizowania europejskiej konferencji na temat renegocjacji długów państw, które otrzymały wielomiliardowe pożyczki, w zamian za realizację programów antykryzysowych. _ - Nie chcę jeszcze raz przechodzić przez ten proces i nie wierzę, że chce tego społeczeństwo _ - dodał premier Coelho.

Z kolei jeden z deputowanych rządzącej Partii Socjaldemokratycznej zarzucił opozycyjnym ugrupowaniom lewicowym, że na siłę starają się udowodnić swoje podobieństwo do radykalnej greckiej Syrizy.

Portugalia od prawie 4 lat wprowadza w życie program restrykcyjnych cięć i reform antykryzysowych. Przez międzynarodowych wierzycieli z trojki jest uznawana za partnera, który niemal wzorowo wypełnia swoje zobowiązania.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m311173.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/portugalia;rezygnuje;z;2;6;mld;euro;pomocy,52,0,1562932.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Portugalia rezygnuje z 2,6 mld euro pomocy ]( http://zmieniacunie.money.pl/portugalia;rezygnuje;z;2;6;mld;euro;pomocy,52,0,1562932.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/38/m282662.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue-portugalia-krytykowana-za-oslabienie,227,0,1652963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Portugalia zbiera krytykę. Reformy ugrzęzły ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue-portugalia-krytykowana-za-oslabienie,227,0,1652963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m113019.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;zwiekszyl;popyt;na;szkoly;publiczne;i;zawodowe,84,0,1627732.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ W Portugalii nie chcą studiować. Wolą... ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;zwiekszyl;popyt;na;szkoly;publiczne;i;zawodowe,84,0,1627732.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m313548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;uchodzcy;juz;nie;chca;tu;mieszkac,137,0,1580425.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Uchodźcy uciekają z Portugalii. Powód? ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;uchodzcy;juz;nie;chca;tu;mieszkac,137,0,1580425.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: kryzys w portugalii, grecki dług, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz