Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Grecji brakuje pieniędzy na emerytury

37
Podziel się:

Greckie Towarzystwo Ubezpieczeń Społecznych (IKA) nie ma pieniędzy na wypłatę emerytur. Do końca roku ma mu brakować ponad 2 mld euro. Władze zakładu chcą sięgnąć do nietykalnej do tej pory puli, co zdaniem specjalistów wskazuje na dramatyczną sytuację w Grecji.

W Grecji brakuje pieniędzy na emerytury
(AP/FOTOLINK)

Władze największego zakładu ubezpieczeniowego w Grecji zamierzają sięgnąć po specjalne składki, które są przeznaczone na emerytury dzisiejszych pracujących. Sprzeciwiają się temu ich związki zawodowe.

- To są oszczędności w ramach solidarności z nowym pokoleniem i uzgodniliśmy, że nie należy ich ruszać. To pewnego rodzaju skarbonka dla młodych ludzi. Jeśli tak się stanie, pokaże to, jak tragiczna jest sytuacja - stwierdził Janis Panajopulos, prezes Generalnej Konfederacji Greckich Pracowników.Wyraził też obawę to, że potrzebna będzie kolejna reforma greckiego systemu ubezpieczeniowego.

Zdaniem specjalistów, dziura w budżecie zakładu ubezpieczeniowego jeszcze bardziej wydłuży czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu emerytury. Obecnie czeka się nią od roku do trzech lat.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
jan
7 lat temu
Słuchajcie Kacze matoły co nas czeka.
alicce55
7 lat temu
I to co dzieje się w Grecji za parę lat będzie się działo w Polsce PIS da Polakom po 500 zł sam ukradnie i roztrwoni miliardy, Grecja jest w lepszej sytuacji bo ma pomoc od UE a Polska ze zbawicielem Kaczyńskim raczej nie będzie mogła na to liczyć. jak to jest w całej UE z korektami ale podnosi się wiek emerytalny natomiast super bogata Polski, bo PIS chce rządzić dwie kadencje żeby wszystko rozkraść i zrujnować chce obniżyć wiek emerytalny, to świat się myli a jedynie PIS ma rację , szkoda mi Polakow ale za glupote trzeba bedzie zaplacic
Zab
7 lat temu
Zionisci zydowscy z premedytacja niszcza nasza Cywilizacje Juz najwyzszy czas rozliczyc biblijnego szarlatana
cvq
7 lat temu
Grecja ,Grecja,a ile co roku ZUS owi brakuje?
gagatek
7 lat temu
W Grecji sięgną po składki przyszłych emerytów i to jest dramatyczna sytuacja.W Polsce na bieżąco wydaje się nasze składki emerytalne na wypłaty dla teraźniejszych emerytów. I kto tu jest na dnie zakopany w mule.
...
Następna strona