Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja i Turcja, ale nie tylko. Tam Polacy spędzą wakacje

0
Podziel się:

Wiele osób łączy w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym i wyjeżdża np. do Turcji.

Grecja i Turcja, ale nie tylko. Tam Polacy spędzą wakacje
(araza123/CC BY 2.0/Flickr)

Grecja, Turcja, Chorwacja i Bułgaria są najczęściej wybierane przez Polaków na wypoczynek w nadchodzące wakacje - wynika z informacji zebranych w biurach podróży. Wiele osób łączy w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym i wyjeżdża np. do Turcji.

Według Polskiego Związku Organizatorów Turystyki od kilku miesięcy widoczny jest wzrost sprzedaży ofert na tegoroczny sezon letni. Z najnowszych, kwietniowych danych wynika, że zwiększyła się ona o ponad 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska powiedziała, że biuro w kwietniu odnotowało 18-proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem ub.r.

Wyjaśniła, że do tej pory największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wakacyjne wypady do Bułgarii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Chorwacji. _ - Niekwestionowanym liderem jest Bułgaria. Kierunek od kilku lat przeżywa swój wielki renesans. Wielu turystów tam wraca i odkrywa Bułgarię ponownie, ale dla większości jest to nowe miejsce wypoczynku. Turcja to kierunek, który notuje najwyższe wzrosty w porównaniu z rokiem poprzednim. Dobrze się też sprzedają wyjazdy do Grecji _ - powiedziała Plutecka-Dydoń.

Klienci biura Neckermann Polska, którzy zdecydowali się na dojazd własnym samochodem, wybrali na wakacje wypoczynek w Chorwacji, Bułgarii i we Włoszech. Rodzice udający się wraz z dziećmi na wypoczynek coraz częściej decydują się na tzw. oferty sprofilowane, które zawierają m.in. wypoczynek z polskimi animatorami, czy też hotele mające parki wodne.

Jak przekazała Plutecka-Dydoń, tygodniowy pobyt w Turcji w hotelu o standardzie 4 gwiazdki z all inclusive to koszt od 1674 zł za osobę. Za 7-dniowe wakacje w Bułgarii w hotelu 4-gwiazdkowym z dwoma posiłkami zapłacimy 1756 zł za osobę, natomiast na greckiej wyspie Kos - 1738 zł za osobę. Tygodniowy wypoczynek na Majorce z dwoma posiłkami to koszt od 1696 zł za osobę.

_ - Wiele osób połączyło w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym, decydując się na wyjazd do Turcji czy na Majorkę _ - powiedziała.

Także wśród klientów biura Rainbow Tours wyjazdy wakacyjne do Grecji, Turcji, Chorwacji cieszą się największą popularnością. _ Od połowy października sprzedajemy już ofertę na lato 2014. Obserwujemy dużo większe zainteresowanie niż w roku ubiegłym _ - przekazał Radomir Świderski z Rainbow Tours. Dodał, że pobyt w hotelu all inclusive np. w Turcji zaczyna się od 3999 zł za dwie osoby dorosłe i dziecko do lat 12.

Według portalu wakacje pl. do pierwszej dziesiątki krajów wybieranych na tegoroczne wakacje zaliczają się: Grecja, Turcja, Egipt, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Maroko oraz Portugalia.

_ - Dostępność ofert wciąż jest bardzo duża, jednak im bliżej sezonu, tym będzie ona bardziej ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność pokoi np. rodzinnych, z widokiem na morze, czy też miejsca wylotu - np. oferta może być dostępna, ale już nie z lotnisk regionalnych _ - powiedziała Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
PLL LOT uruchomi więcej połączeń Będzie więcej rejsów na trasach europejskich. Częściej będzie można latać m.in. do Kopenhagi, Mediolanu i Paryża.
Zobacz, ile dzieci nie pojechało na wakacje Nieco ponad połowa rodzin w Polsce, w których wychowują się dzieci w wieku szkolnym, wysłała je na co najmniej tygodniowy wypoczynek poza miejsce zamieszkania.
Portugalia liczy zyski. Jest dużo lepiej Od stycznia do czerwca br. wpływy portugalskiego sektora turystycznego przekroczyły kwotę 3,7 mld euro, co oznacza wzrost o 8,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2012 r.
Portugalczycy wśród najmniej podróżujących Większość Portugalczyków tradycyjnie spędza wakacje w południowym regionie Algarve.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)