Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja poza strefą euro? Znamy datę decyzji

0
Podziel się:

Nikt nie wie, jakie będą skutki wyjścia Aten z Eurolandu - twierdzi unijny komisarz.

Grecja poza strefą euro? Znamy datę decyzji
(ec.europa.eu)

Komisarz UE do spraw energii Guenther Oettinger oświadczył, że decyzja o ewentualnym wyjściu Grecji ze strefy euro zapadnie po przedstawieniu we wrześniu raportu tak zwanej trojki jej kredytodawców.

_ - Trojka Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego dokonuje obecnie oceny najnowszego rozwoju sytuacji w Atenach. We wrześniu trojka przedstawi swój raport. Wówczas zapadnie także decyzja w sprawie pozostania Grecji w strefie euro _ - powiedział Oettinger w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika _ Bild _.

Zalecił jednocześnie ostrożne postępowanie w tej kwestii. _ - Żaden ekspert nie może z pewnością powiedzieć, jakie skutki miałoby wyjście Grecji. Należy jednak założyć, że spowodowałoby to poważne trudności dla całej gospodarki europejskiej. Nie powinno się tego lekkomyślnie ryzykować _ - zaznaczył niemiecki polityk.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja zbankrutuje we wrześniu. Tak twierdzą Niemcy Już wiadomo, że 130 mld euro pomocy dla kraju nie wystarczy. Na więcej Grecja nie powinna liczyć.
Oni korzystają na kryzysie. Zobacz, ile zaoszczędzą - _ Nie musimy się usprawiedliwiać, że zaufanie pokładane w naszym kraju jest wysokie _- powiedział szef resortu finansów Niemiec.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)