Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecja sprzedaje wyspy, Litwa chętna. "To pomoże na kryzys"

0
Podziel się

Burmistrz Wilna Arturas Zuokas wystąpił na spotkaniu z litewskimi przedsiębiorcami z propozycją zakupienia jednej z niewielkich greckich wysp za kwotę 6,9 miliona euro.

Grecja sprzedaje wyspy, Litwa chętna. "To pomoże na kryzys"
(MPD01605/CC/Flickr)
bDzMzhqZ

Burmistrz Wilna Arturas Zuokas wystąpił na spotkaniu przedsiębiorcami z propozycją zakupienia jednej z niewielkich wysp za kwotę 6,9 miliona euro.

Zakupienie greckiej wyspy przez litewskiego biznesmena lub przez jakieś przedsiębiorstwo byłoby, zdaniem burmistrza, dobrym posunięciem, które pomogłoby Grecji i Litwie w walce z kryzysem gospodarczym.

_ - Wyspę można by zarejestrować jako własność rządu litewskiego i mogłaby stanowić formalnie 22. jednostkę administracyjną stolicy Litwy _ - proponował burmistrz.

bDzMzhrb

W wystąpieniu, o którym poinformowała telewizja litewska, Zuokas tak uzasadniał swój projekt: _ Odpoczywając na naszej własnej wyspie, ludzie nie zostawialiby pieniędzy w Turcji lub w Egipcie, lecz w litewskich firmach, a podatki z tego tytułu płynęłyby do litewskiego skarbu państwa _.

Burmistrz Wilna ocenił, że niewielka grecka wyspa o powierzchni około 6 kilometrów kwadratowych nie powinna kosztować więcej niż 6,9 miliona euro.

Rząd w Atenach przy różnych okazjach wykluczał wystawienie na sprzedaż dla ratowania finansów państwa jednej z ponad 6 tys. tysięcy greckich wysp i wysepek, z których tylko 227 jest zamieszkanych.

Niemniej jednak greckie władze potwierdziły, że wyspa Nafsika na Morzu Jońskim od pewnego czasu jest wystawiona na sprzedaż za 15 milionów euro.

bDzMzhrh
O kryzysie w Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t157834.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trojka;istnieje;ryzyko;ze;grecja;nie;otrzyma;pomocy,60,0,928060.html) Trojka: Pieniądze Grecji pewnie damy, ale niech nie będą za pewni Pogrążony w kryzysie kraj czeka na kolejną transzę pakietu ratunkowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t157834.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecki;minister;nasza;sytuacja;jest;rozpaczliwa,31,0,925983.html) Grecki minister zrozpaczony. Chcą wyjść z Unii Michalis Chrisochoidis nie widzi światełka w tunelu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t157834.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;juz;stracona;trzeba;ratowac;strefe;euro,105,0,925289.html) Zamiast pomagać, cięca tylko ich pogrążają Priorytetem strefy euro powinno być ratowanie jej samej, a nie tylko Grecji - podkreśla "Financial Times".
bDzMzhrC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)