Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecja: Strajk unieruchomił statki w portach

0
Podziel się:

Grecki premier Giorgios Papandreu ma problem z kolejną strajkującą grupą społeczną.

Grecja: Strajk unieruchomił statki w portach
(Policy Network/CC/Flickr)

Grecki premier *Giorgios Papandreu ma problem z kolejnymi strajkami. *Promy i statki wycieczkowe zostały unieruchomione w greckich portach na 24 godziny. Protestują marynarze, bo rząd chce znieść restrykcje wobec zagranicznych okrętów zawijających do greckich portów.

W największym greckim porcie Pireus utknęły dziesiątki statków pasażerskich, gdy rozpoczęty o godz. 6 rano czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego) strajk wstrzymał komunikację Aten z wyspami.

- _ Statki nie wychodziły dziś rano z Pireusu, nie ma ruchu między portami, nic nie pływa _ - powiedział anonimowy przedstawiciel straży przybrzeżnej.

Socjalistyczny rząd Grecji poinformował w kwietniu, że zezwoli statkom pod banderami państw spoza Unii Europejskiej i z załogami innymi niż greckie na zawijanie do krajowych portów i przewożenie ludzi między greckimi wyspami - co ma wesprzeć branżę turystyczną.

Posunięcie to uważa się za pierwszy krok w kierunku liberalizacji rynku pracy i wzmocnienia konkurencyjności, co ma ogromne znacznie w kryzysowej sytuacji budżetu i gospodarki.

Armatorom wolno było wcześniej zatrudniać tylko greckie załogi, czego - w obawie przed protestami - przestrzegały również statki innych państw UE.

Do Pireusu zawinęły dziś rano tylko trzy z pięciu zapowiadanych wcześniej statków wycieczkowych. Pasażerowie zeszli z nich bez kłopotów na ląd, ale dziesiątki protestujących marynarzy i członków komunistycznej organizacji związkowej zablokowały bramy portu, uniemożliwiając innym turystom wejście na statki.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)