Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecja zbankrutuje? Prosi o rozmowy

0
Podziel się:

Grecja oświadczyła Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, że chce, by dokonano restrukturyzacji jej zadłużenia.

Grecja zbankrutuje? Prosi o rozmowy
(MPD01605/CC/Flickr)

Grecja oświadczyła Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, że chce, by dokonano restrukturyzacji jej zadłużenia i oczekuje się podjęcia w czerwcu rozmów w tej sprawie.

Doniesienia mediów, iż zmagająca się z dramatycznym kryzysem budżetowym Grecja zamierza wystąpić o restrukturyzację długu były do tej pory dementowane zarówno przez greckiego ministra finansów, jak też czołowe osobistości UE i MFW.

_ - Żądanie rządu zostało przedstawione przez ministra finansów Jeorjosa Papakonstantinu na nieformalnym spotkaniu unijnych ministrów finasów (Ecofin) na Węgrzech wcześniej w kwietniu _ - napisała grecka gazeta _ Eleftherotipia _, dodając, iż wszystkie doniesienia na ten temat były oficjalnie dementowane, gdyż tego rodzaju posunięcia nie są nigdy zapowiadane z góry.

Zobacz także: Grecy mają dość cięć. Zobacz reportaż AlJazeera English (ang.):

Według gazety, za restrukturyzacją opowiada się również minister skarbu USA Timothy Geithner. _ - Powiedział Papakonstantinu: musisz to zrobić _ - zaznaczyła _ Eleftherotipia _.

Jak informuje Reuters, od przedstawicieli greckiego ministerstwa finansów nie udało się na razie uzyskać komentarza w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;dusi;sprywatyzuja;za;50;mld;euro,135,0,813959.html) Kryzys dusi. Sprywatyzują za 50 mld euro Grecki rząd ogłosił wielki plan sprzedaży udziałów w dużych, państwowych firmach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;grecji;obiecuje;wyjscie;z;kryzysu,208,0,813264.html) Premier Grecji obiecuje wyjście z kryzysu Jeorjos Papandreu, chce zmniejszyć wydatki państwa do 44 procent PKB w 2015 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)