Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.05.2005 12:59

Groźny przestępca Ryszard Niemczyk jest już w Polsce

Ryszard Niemczyk jest już w Polsce. Groźny przestępca ujęty w Moguncji w Niemczech został przekazany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Poinformował o tym wydział obrotu prawnego z zagranicą ministerstwa sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pięć lat temu Niemczyk uciekł z aresztu w Wadowicach. Prokuratura zarzuca mu udział w zabójstwie bossa gangu pruszkowskiego Andrzeja K , pseudomim "Pershing". Ciąży na nim jeszcze 15 innych zarzutów, między innymi rozboje i wymuszenia.

Na Niemczyka czekają także prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały. Według zeznań świadka w tej sprawie, Niemczyk miał twowarzyszyć Ryszardowi Boguckiemu, któremu już przedstawiono zarzut udziału w zabójstwie generała Papały. Minister sprawiedliwości Andrzej Kalwas sugerował, że to Ryszard Niemczyk strzelał do generała Marka Papały.

Z zeznań innych świadków wynika, że Niemczyk był obecny podczas poszukiwania wykonawców wyroku na Marka Papałę wśród gangu płatnych zabójców na Wybrzeżu. Zarzut zlecenia zabójstwa byłego komendanta policji prokutatura postawiła polonijnemu biznesmenowi Edwardowi Mazurowi. Polska czeka na decyzję Stanów Zjednoczonych o ekstradycji Mazura, który.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz