Notowania

gospodarka
25.11.2016 09:53

Grupa Azoty i PZU trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju

Wicepremier nie chciał się natomiast wypowiadać na temat nadzoru nad KGHM. - O KGHM proszę pytać ministra Kowalczyka. Ja się w tej sprawie nie wypowiadam - powiedział.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

PZU, Grupa Azoty i Polfa trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju. Podobnie będzie prawdopodobnie z LOT. Z kolei Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i Totalizator Sportowy nadzorować będzie resort finansów. Co do nadzoru właścicielskiego nad GPW, sprawa nie jest rozstrzygnięta - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki.

- W wielu przypadkach są już konkretne decyzje. PZU trafi do Ministerstwa Rozwoju, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) do Ministerstwa Finansów, Grupa Azoty do Ministerstwa Rozwoju, Totalizator Sportowy do Ministerstwa Finansów, Polfa do Ministerstwa Rozwoju, LOT najprawdopodobniej też - powiedział Morawiecki.

Zapytany o GPW, odpowiedział, że nadzór merytoryczny będzie sprawował resort rozwoju, z kolei kwestia nadzoru właścicielskiego nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Wicepremier nie chciał się natomiast wypowiadać na temat nadzoru nad KGHM. - O KGHM proszę pytać ministra Kowalczyka. Ja się w tej sprawie nie wypowiadam - powiedział.

Zgodnie z planem, Ministerstwo Skarbu Państwa ma zostać zlikwidowane 1 stycznia 2017 r.

Tagi: gospodarka, przemysł, nawozy, tworzywa, inwestycje, usługi, metale, przedsiębiorczość, pap, mf, mr, morawiecki, powtórzenie, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2016

polski holenderZal mi was polacy wyemigrowalem 11 lat temu dzieki wejsciu polski do eu Mam tu wlasne mieszkanie kochajaca zone polke i 2 dzieci i wszystko w 5 lat … Czytaj całość

26-11-2016

jaSpółki państwowe, zarządzane przez „swoich” ludzi dają możliwości na marnotrawstwo pieniędzy, bo skoro państwowe, tzn. niczyje. Pod hasłami ratowania … Czytaj całość

25-11-2016

LinkaA co na to pełowscy przyjaciele ruskiego Acronu?.Wszak wrogie przejęcie Azotów miał w kieszeni.

Rozwiń komentarze (5)