Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Martyna Kośka
|

Grupa Żywiec z nową linią produkcyjną o wartości ponad 11 mln zł. Będzie rozwijała piwo bezalkoholowe

4
Podziel się

Grupa Żywiec uruchomiła nową linię do produkcji piw bezalkoholowych o wartości ponad 11 mln zł w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, poinformowała spółka.

Grupa Żywiec chce rozwijać segment piw bezalkoholowych
Grupa Żywiec chce rozwijać segment piw bezalkoholowych
bDnsHcBN

To jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych tego typu na świecie. Polska jest jednym z nielicznych krajów w Grupie Heineken, która nią dysponuje.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Browar w Żywcu zyskał nowe, zaawansowane technologicznie moce produkcyjne, które pozwolą nam odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów piwami bez alkoholu - powiedział dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

Grupa Żywiec chce rozwijać ofertę napojów bezalkoholowych i otwarcie nowej linii produkcyjnej jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

bDnsHcBP

- W naszej Strefie Zero znajdują oni dziś takie marki jak Heineken 0.0.%, Żywiec 0.0.% oraz trzy warianty smakowe Warki Radler 0.0.%. W pierwszym półroczu tego roku zwiększyliśmy nasz udział w tym segmencie rynku, a w czerwcu niemal co druga złotówka wydawana na piwa bezalkoholowe przypadała na produkty Grupy Żywiec. Cieszymy się, że Heineken 0.0.% będzie produkowany w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu- powiedziała Małgorzata Lubelska, dyrektor marketingu Grupy Żywiec Małgorzata Lubelska.

Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. W 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

Zobacz także: Jak powstaje piwo?
bDnsHcBV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDnsHcCq
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
[popis
2 lata temu
no to holendrzy[?] sie ciesza pewnie a polacy.....a polacy beda pracowac na trzy zmiany za cienkie pieniadze.....
janusz
2 lata temu
jak będzie tak drogie jak teraz to kto to kupi?
rew
2 lata temu
Żywiec wg UE to najbardziej zasyfiony region UE jeśli chodzi powietrze. To jaka tam też może być krystalicznie czysta woda?
bDnsHcCr
smakosz
2 lata temu
A po co komu piwo bezalkoholowe ????