Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupiński: Kaczyński wraca do starych obsesji

0
Podziel się

W wywiadzie dla Rz Kaczyński powiedział, że po 1989 r. mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu, przeniósł się do biznesu. Rafał Grupiński, szef PO nazwał te wypowiedzi nieodpowiedzialnymi.

Grupiński: Kaczyński wraca do starych obsesji
(Witold Rozbicki/Reporter)
bErhrwCt

Jarosław Kaczyński wraca do swoich starych obsesji, zapowiada stworzenie systemu opresyjnego skierowanego przeciwko biznesowi - tak wywiad prezesa PiS opublikowany w dzisiejszej Rzeczpospolitej skomentował szef klubu PO Rafał Grupiński.

_ Jak trochę przysypia demokracja, to zawsze budzą się upiory w umysłach, które są skłonne do obsesji. Jarosław Kaczyński wraca do swoich obsesji politycznych i obsesji związanych z czasami PRL. Powtarza zarzuty, insynuacje, które rysują Polskę niepodległą, Polskę współczesną jako system postkomunistyczny, w którym wszystko jest złe - począwszy od konstytucji po sposób finansowania biznesu, wszystko jest do zakwestionowania - począwszy od kwestii płac w Polsce po prezydenta Komorowskiego _ - powiedział Grupiński dziennikarzom w Sejmie.

_ Nieodpowiedzialnymi _ nazwał wypowiedzi Kaczyńskiego dotyczące polskich przedsiębiorców. _ Tego rodzaju wypowiedzi lidera największej partii opozycyjnej uważam za nieodpowiedzialne. Polityk, który ma aspiracje, aby ponownie rządzić krajem, powinien umieć ważyć słowa, docenić pracę przedsiębiorców w Polsce, wystrzegać się słów, które zapowiadają w istocie jakiś system karno-opresyjny skierowany przeciwko biznesowi w Polsce _ - ocenił szef klubu PO.

bErhrwCv

W wywiadzie dla _ Rz _ Kaczyński powiedział m.in., że po 1989 r. mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu, przeniósł się do biznesu. Szef PiS ocenił, że duży i średni biznes, ale też ten mały w wielu przypadkach nadal stanowi przystań dla ludzi dawnego systemu.

_ Porządne państwo i dobrze działający rynek - gdzie nie trzeba łapówek i znajomości - same to uregulują _ - zaznaczył. Jak wyjaśnił, jeśli ktoś mimo nienajlepszej przeszłości i charakteru sprawdza się w interesach, to nie ma się czego bać, ale wielu nie jest dobrymi biznesmenami - dodał.

Prezes PiS opowiedział się też za _ wymuszeniem podniesienia płac _. W odniesieniu do prezydenta Bronisława Komorowskiego mówił o _ dziwnych związkach z ludźmi związanymi ze służbami _.

Kaczyński powiedział też m.in., że w jego rządzie ważną osobą będzie Antoni Macierewicz. _ Jeśli chodzi o Antoniego Macierewicza wolałbym, aby uczęszczał na terapie psychologiczne, a nie udzielał się w jakimkolwiek polskim rządzie _ - podkreślił Grupiński.

bErhrwCB
Czytaj więcej w Money.pl
"Kaczyński i Duda kłamią w sprawie komisji" Prezes PiS i przewodniczący NSZZ "Solidarności" nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu dialogu- oświadczył premier.
Szykuje się poważny cios w rząd Tuska Partia Jarosława Kaczyńskiego może wygrać wybory do rady miasta, a jej kandydat na prezydenta Jerzy Wilk może liczyć na najwięcej głosów - 26 procent.
Po Nowaku Kaczyński. Też złamał prawo? O możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS do prokuratury doniósł polityk PO.
bErhrwCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)