Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska chwali się grami. Otworzyła drzwi dla Amerykanów

0
Podziel się:

Polska ambasada w Waszyngtonie po raz kolejny otworzyła swoje drzwi dla Amerykanów. W tym roku chwaliliśmy się przemysłem gier komputerowych.

Polska chwali się grami. Otworzyła drzwi dla Amerykanów
(CD Projekt, mat. prasowe)

Nie było więc pierogów i kiełbasy, był natomiast "Wiedźmin" i inne polskie gry. Kilka tysięcy gości ambasady miało możliwość zagrania, poznania historii branży gier w Polsce, sfotografowania się z coplayerami, czyli osobami wcielającymi się w postacie z gier.

Zapaleni gracze mogli porozmawiać ze znanym producentem gier i ekspertem w tej dziedzinie Maciejem Miąsikiem.

- Gry interesują obecnie już wszystkich i świetnie, że możemy pokazać Amerykanom, że mamy w tej dziedzinie sporo do powiedzenia - powiedział Miąsik w wywiadzie dla Polskiego Radia. Ekspert wyraził zadowolenie, że ambasada w Waszyngtonie promuje nie tylko "Wiedźmina", ale wiele innych gier, jakie powstały w Polsce i które potrzebują wsparcia.

Specjalnym gościem dnia otwartego ambasady w Waszyngtonie był pracujący w Hollywood kompozytor Mikołaj Stroiński, który napisał muzykę do "Wiedźmina 3". - Z mojego doświadczenia wynika, że nic, co wyszło z Polski, nie ma takiej wagi na całym świecie jak ma "Wiedźmin" - żaden film, żadna gra, wątpię czy jakakolwiek postać - mówił kompozytor.

Amerykanom z polskimi korzeniami bardzo podobał się pomysł prezentacji branży gier wideo. W rozmowie z Polskim Radiem podkreślali, że ważne jest dla nich, by wszyscy dowiedzieli się, że Polska jest bardzo nowoczesnym krajem.

Nielicznych gości rozczarowanych brakiem pierogów, ambasada zaprosiła za rok.
Dzień otwarty ambasady RP w Waszyngtonie odbywał się w ramach dni otwartych Unii Europejskiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)