Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna rozmawiał o współpracy Polski i Niemiec

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych rozmawiał telefonicznie z szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Grzegorz Schetyna rozmawiał o współpracy Polski i Niemiec
(Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Minister spraw zagranicznych rozmawiał telefonicznie z szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Ministrowie rozmawiali m.in. o współpracy dwustronnej Polski i Niemiec.

Jak podało MSZ, Grzegorz Schetyna odebrał gratulacje od Steinmeiera w związku z objęciem stanowiska szefa dyplomacji. Ministrowie rozmawiali też o współpracy dwustronnej Polski i Niemiec oraz o współdziałaniu na forum Unii Europejskiej.

_ - W trakcie rozmowy telefonicznej, do której doszło w piątek w godzinach popołudniowych z inicjatywy strony niemieckiej, ministrowie podkreślili znakomity stan stosunków między Warszawą a Berlinem. Wyrazili zadowolenie z możliwości bliskiej współpracy i gotowość jeszcze większego zacieśniania relacji między obydwoma krajami _ - poinformował rzecznik MSZ.

Jak relacjonował, minister Schetyna podkreślił, że ogromnie sobie ceni współpracę z komisją spraw zagranicznych niemieckiego Bundestagu w ostatnich latach i ma nadzieję, że zaowocuje ona równie dobrą współpracą szefów MSZ obu państw. Steinmeier zapewnił o chęci i gotowości do takiej współpracy.

Według Wojciechowskiego, Schetyna poinformował Steinmeiera, że w najbliższą środę nowy gabinet premier Ewy Kopacz wystąpi w polskim Sejmie o wotum zaufania. Schetyna zapowiedział również, że w środę po głosowaniu nad wotum zaufania uda się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną do Berlina, a także do Paryża.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)