Notowania

Jakie bezrobocie jest w Polsce? GUS poda kluczowe dane

Główny Urząd Statystyczny poinformuje w środę o sytuacji na rynku pracy w marcu. Eksperci i ekonomiści spodziewają się poprawy nastrojów. Bezrobocie może spaść do rekordowych poziomów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER)

W opinii Piotra Kuczyńskiego z Domu Inwestycyjnego Xelion, powinien potwierdzić wcześniejsze szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mówiące o tym, że w poprzednim miesiącu bezrobocie liczone rok do roku spadło do 8,2 procent, czyli było o 0,3 punktu procentowego niższe niż w lutym.

Piotr Kuczyński ocenia, że bezrobocie będzie dalej spadało, na co wskazuje ożywienie gospodarcze w Polsce.

Analityk Domu Maklerskiego BOŚ Łukasz Bugaj uważa, że sytuacja naszego rynku pracy jest dobra, ale zróżnicowana.- Większe miasta mają przewagę nad mniejszymi lub obszarami wiejskimi, jedne zawody są rozchwytywane - inne nie, natomiast jeżeli ktoś jest zdolny do zmiany miejsca pracy, zawodu, to praca dla takiej osoby na pewno się znajdzie - powiedział Łukasz Bugaj.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w marcu wyniosła ponad milion 300 tysięcy osób, czyli była o blisko 60 tysięcy niższa niż w lutym. Spadki odnotowano we wszystkich województwach.

Dane GUS zostaną opublikowane o godzinie 10.

Tagi: bezrobocie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2017

loppStłucz pan termometr nie będziesz miał pan gorączki. Nie ma zasiłków dla bezrobotnych to bezrobocie jest na papierze niskie choć i tak jak na normalne … Czytaj całość

26-04-2017

i;;9w polsce się nie opłaca pracować chyba że chcesz 1500-2500 i zmarnować życie

26-04-2017

OsińskiDane GUS są niepoprawne. Urzędy pracy pozbywał sie bezrobotnych na siłę. Wielu jest bezrobotnych ale nie zarejestrowanych.

Rozwiń komentarze (7)