Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami. W Kolorado opodatkują marihuanę

0
Podziel się:

Szacuje się, że do kasy stanowej wpłynie z tego tytułu ok. 70 mln dolarów rocznie.

Handel narkotykami. W Kolorado opodatkują marihuanę
(iStockphoto)

Mieszkańcy stanu Kolorado, którzy w zeszłym roku opowiedzieli się za legalizacją marihuany, poparli w referendum wysokie opodatkowanie tego narkotyku. Szacuje się, że do kasy stanowej wpłynie z tego tytułu ok. 70 mln dolarów rocznie.

Od przyszłego roku w Kolorado na marihuanę sprzedawaną w celach _ rekreacyjnych _ nałożony będzie w handlu detalicznym podatek wysokości 10 proc., a w handlu hurtowym - 15 proc. Wolna od podatku będzie tylko marihuana przepisana przez lekarza. Większość wpływów z opodatkowania marihuany ma zostać przeznaczona na budowę szkół.

W listopadzie zeszłego roku Kolorado i Waszyngton jako dwa pierwsze stany USA przeprowadziły referenda, w których zdecydowano o zalegalizowaniu posiadania marihuany przez osoby powyżej 21. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Kot przemycał do więzienia marihuanę Uwagę mołdawskich strażników zwrócił dziwny kształt obróżki kociego kuriera. Okazało się, że ktoś przywiązywał do niej pakieciki z marihuaną.
Spektakularna akcja CBŚ warta milion złotych Pięć nielegalnych plantacji konopi indyjskich, z których można było wyprodukować 50 kg suszu marihuany.
Ruch Palikota w wakacje - marihuana i seks Partia chce zdobyć poparcie mieszkańców w tych dwóch sprawach, aby ustawy były też ustawami obywatelskimi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)