Notowania

stosunki ukraina-rosja
20.08.2013 16:57

Handel Ukrainy z Rosją. Dogadali się

Koniec rosyjskiej wojny handlowej przeciwko Ukrainie. Ministerstwo Dochodów i Podatków w Kijowie ogłosiło, iż Rosjanie rezygnują z zaostrzonej kontroli celnej na granicy z Ukrainą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Towary i dokumenty były wyjątkowo dokładnie sprawdzane od zeszłego tygodnia. Doprowadziło to do paraliżu ukraińskiego eksportu do Rosji. Władze obydwu krajów rozpoczęły rozmowy na ten temat. Według Ministerstwa Dochodów i Podatków, Moskwa zgodziła się na to, że nie będzie dodatkowo kontrolować ukraińskich towarów. Jednocześnie obydwie strony będą częściej prowadzić konsultacje, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

W niedzielę doradca rosyjskiego prezydenta Siergiej Głaziew przyznał, że zaostrzone procedury zostały wprowadzone jedynie na pewien czas, ale jeśli Ukraina _ zrobi ten samobójczy krok _ i podpisze umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, wtedy zostaną wprowadzone na stałe.

Kijowscy analitycy twierdzą, że działania Rosji mają na celu zastraszenie ukraińskich oligarchów, a także doprowadzenie do zerwania ewentualnego podpisania umowy stowarzyszeniowej z Brukselą.

Czytaj więcej w Money.pl
Achmetow wstrzymuje eksport stali do Rosji Na rynek rosyjski i Wspólnoty Niepodległych Państw Zaporiżstal sprzedaje 15-17 proc. swej produkcji.
Eksport w tej branży wzrośnie aż o 40 proc. W dużej mierze jest to zasługa nowych rynków, na których udało się zadebiutować polskim producentom.
Zaskakująco dobre wyniki w Niemczech Z prognoz wynikało, że gospodarka urośnie o 0,6%. Na dobre dane wpłynęła głównie stabilna konsumpcja wewnętrzna i przyspieszenie w inwestycjach - twierdzą eksperci.
Tagi: stosunki ukraina-rosja, kontrola celna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz