Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż graniczna
21.12.2013 08:42

Handlarze podróbkami zatrzymani. Ogromna akcja

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy artykułów znanych światowych marek o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR NIEMIEC/East News)

Straż Graniczna zatrzymała 13 cudzoziemców, którzy w Wólce Kosowskiej, na terenie jednego z największych centrów handlu hurtowego w kraju, sprzedawali podrabianą odzież i kosmetyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy artykułów znanych światowych marek.

_ - Była to jedna z największych tego typu akcji w ostatnim czasie przeprowadzona na terenie Polski _ - powiedziała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej st. chor. Dagmara Bielec-Janas.

Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że na parkingu tuż przed wejściem do jednego z magazynów w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej znajduje się nielegalne targowisko utworzone z ponad 120 busów, wyładowanych podrabianą markową odzieżą i kosmetykami. _ - W określonych godzinach nocnych odbywał się tam regularny handel podróbkami _ - powiedziała rzeczniczka.

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu, jak i zatrudnienia kilkudziesięciu cudzoziemców. _ - W sumie zatrzymano 13 osób narodowości pakistańskiej, ormiańskiej, bułgarskiej, hinduskiej, ukraińskiej, trudniących się handlem nielegalnym towarem _ - powiedziała Bielec-Janas.

Jak poinformowała, na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy artykułów znanych światowych marek o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. _ - Liczba ujawnionych podróbek oraz ich wartość czarnorynkowa pozwala szacować, że cudzoziemcy czerpali z tytułu nielegalnej działalności ogromne zyski _ - podkreśliła Bielec-Janas.

Opatrzone logiem markowych firm wyroby odzieżowe, obuwie, galanteria, kosmetyki itp. sprzedawane były hurtowo handlarzom - pośrednikom, a następnie rozprowadzane do sklepów i na targowiska zarówno w Polsce, jak również na Litwie, Ukrainie oraz Białorusi - dodała.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: straż graniczna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz