Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bochniarz
04.06.2005 13:20

Henryka Bochniarz kandyduje na prezydenta

Henryka Bochniarz, szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", będzie kandydatką Partii Demokratycznej na urząd prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Henryka Bochniarz powiedziała w sobotę, że ostateczną decyzję o zostaniu kandydatką Partii Demokratycznej na prezydenta podjęła w piątek wieczorem. Najważniejszym argumentem, który skłonił ją do zgody na kandydowanie, było poczucie "ogromnego obowiązku moralnego" wobec Tadeusza Mazowieckiego

Bochniarz podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, że jeśli partia Mazowieckiego zaproponowała jej kandydowanie w wyborach prezydenckich, to "ciężko było odmówić".

Kandydatka demokratów oświadczyła też, że jest gotowa do merytorycznej debaty z jej konkurentami do fotela prezydenckiego. Podkreśliła, że jest zainteresowania dialogiem, a nie walką polityczną z nimi.

Zapytana, czy nie obawia się, że podzieli los Hanny Gronkiewicz- Waltz z wyborów prezydenckich w 1995 roku (uzyskała 2,76 proc. głosów), Bochniarz odpowiedziała: "Nie mam w zwyczaju startować w przedsięwzięciach, które się nie udają".

Polsce i Polakom trzeba dać szansę skorzystania z możliwości, które dała nam demokracja i gospodarka rynkowa - oświadczyła Bochniarz.

"Nie ma żadnego powodu, żeby wszyscy nie mieli się lepiej. Nie polega to jednak na hasłach, ale na znajomości przedmiotu i ciężkiej pracy" - zaznaczyła szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Według Bochniarz, jej różnorodne doświadczenia życiowe - jako pracownika naukowego czy w sferze biznesu - dają jej szansę bycia skutecznym kandydatem w wyborach prezydenckich. "Nie gwarancję, ale szansę" - dodała.

"Nie chodzi o gadanie, ale o robienie - w tym jestem niezła" - oświadczyła szefowa PKPP Lewiatan. Odniosła się też do pierwszego roku członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Jak podkreśliła, Polska nie ma żadnego powodu, żeby mieć kompleksy na arenie unijnej. "Nasz hydraulik przestraszył nawet całą Francję" - dodała. Jej zdaniem, Polska - wobec niepewnej przyszłości Traktatu Konstytucyjnego UE - powinna być jednym z krajów, które aktywnie będą działać na rzecz rozwiązania tej sytuacji.

Zdaniem Władysława Frasyniuka, lidera Partii Demokratycznej - demokraci.pl, Henryka Bochniarz zmieni polskie myślenie o polityce; polityką trzeba zarządzać jak gospodarką: skutecznie, efektywnie i z korzyścią dla nas wszystkich

"To czas naszego działania" - podkreślił Frasyniuk na sobotnim spotkaniu demokratów, podczas którego ogłoszono kandydaturę Bochniarz.

Według Frasyniuka, kandydatura ta jest również szansą dla polskich kobiet, które - w jego opinii - zostały zepchnięte na margines życia politycznego.

Lider demokratów uważa, że kandydatura Bochniarz to również szansa na "spokój, otwartość i pragmatyzm". "Uwierzmy w tę kandydaturę. Dziś w polityce spodnie noszą kobiety" - oświadczył Frasyniuk.

Tagi: bochniarz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz