Notowania

hiszpania
03.08.2011 07:10

Hiszpania: Protesty w Madrycie po usunięciu obozu "oburzonych"

Tysiące ludzi protestowały wczoraj wieczorem w centrum Madrytu przeciwko usunięciu tego dnia przez policję obozu oburzonych z placu Puerta del Sol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tysiące ludzi protestowały wczoraj wieczorem w centrum Madrytu przeciwko usunięciu tego dnia przez policję obozu _ oburzonych _ z placu Puerta del Sol.

_ Oburzeni _ chcieli wejść na plac. Jednak wszystkie ulice prowadzące do Puerta del Sol zostały zablokowane przez kordony policji. Zamknięto również pobliskie wejścia do metra.

_ - Ten plac należy do nas _ - wykrzykiwali demonstrujący, od czasu do czasu wypuszczając w niebo balony. _ Pozwólcie nam przejść. To nie jest parking, to plac _ - skandowali.

Zobacz policjantów likwidujących namioty w Madrycie:

Wczoraj o świcie policja usunęła namioty oraz punkt informacyjny _ oburzonych _ z Puerta del Sol. Celem akcji było _ oczyszczenie placu _ przez wizytą papieża Benedykta XIV, który do Hiszpanii przybędzie 18 sierpnia. W odpowiedzi na tę akcję na Facebooku i Twitterze pojawiły się apele o udział w demonstracji.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t140266.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;na;ulicach;barcelony;40;rannych,48,0,839984.html)Zobacz czym kończyły się wcześniejsze protesty w Hiszpanii Ruch 15 maja _, zwany tak od daty jego rozpoczęcia, sam uważa się za obywatelski i apolityczny. Skupia przede wszystkim ludzi młodych, ale również emerytów, bezrobotnych czy niezadowolonych pracujących. _ Oburzeni _ protestują przeciwko rekordowemu bezrobociu, korupcji wśród polityków, domagają się też reformy systemu wyborczego.

Dwa lata recesji zwiększyły bezrobocie w Hiszpanii do ponad 21 proc., co jest najwyższym wskaźnikiem w całej strefie euro, i dramatycznie pogorszyły sytuację finansową państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t139594.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/demonstranci;wciaz;okupuja;plac;w;madrycie,148,0,834196.html) Demonstranci wciąż okupują plac w Madrycie Manifestanci postanowili przedłużyć protest przeciwko bezrobociu i klasie politycznej co najmniej o tydzień.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t142064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;oburzonych;w;barcelonie;36;rannych,29,0,851485.html) Protesty w Barcelonie. 36 rannych Ponad dwa tysiące uczestników ruchu oburzonych protestuje przed parkiem, obok parlamentu Katalonii w Barcelonie. W związku z próbą blokady wejścia do parku 25 deputowanych musiało przylecieć do parlamentu śmigłowcem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t141769.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/policja;grozi;oburzonym;pacyfikacja,197,0,849093.html) Policja grozi "oburzonym" pacyfikacją Hiszpańskie siły bezpieczeństwa zapowiadają stanowcze działania, jeśli demonstrujący przejawią agresję.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz