Notowania

kryzys w hiszpanii
25.07.2011 08:20

Hiszpanie protestują. Winią polityków

Kilka tysięcy Hiszpanów z całego kraju wzięło udział wczoraj wieczorem w Madrycie w demonstracji przeciwko bezrobociu i kryzysowi gospodarczemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kilka tysięcy Hiszpanów z całego kraju wzięło udział wczoraj wieczorem w Madrycie w demonstracji przeciwko bezrobociu i kryzysowi gospodarczemu. _ - Nie płaćmy za ten kryzys! _ - skandowali manifestanci z ruchu _ oburzonych _.

Uczestnicy protestu, idąc w stronę głównego stołecznego placu Puerta del Sol, na chwilę zatrzymali się przy ulicy prowadzącej do parlamentu, zagrodzonej jednak przez kordon policji. _ - Chodźmy do Kongresu (Deputowanych, niższej izby parlamentu) _, _ on nas nie reprezentuje _ - krzyczało kilku uczestników marszu.

Już w sobotę kilkaset osób doszło do Madrytu w trwających miesiąc marszach z czterech miast Hiszpanii: Barcelony, Bilbao, Walencji i Kadyksu. Ludzie ci przebyli pieszo po kilkaset kilometrów - zauważa agencja AFP.

W stolicy dołączyli oni do innych _ oburzonych _: mieszkańców samego Madrytu, jak i pozostałych protestujących przybyłych z prowincji autokarami, czy samochodami.

Ruch _ oburzonych _, zwany także Ruchem 15 maja od daty jego zainicjowania, uważa się za obywatelski i apolityczny. Skupia przede wszystkim ludzi młodych, studentów, ale również emerytów, bezrobotnych i niezadowolonych z warunków pracy. _ Oburzeni _ protestują przeciwko rekordowemu bezrobociu, korupcji wśród polityków, domagają się też reformy systemu wyborczego.

Dwa lata recesji zwiększyły bezrobocie w Hiszpanii do ponad 21 proc., co jest najwyższym wskaźnikiem w całej strefie euro, i dramatycznie pogorszyły sytuację finansową państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t90567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/maja;problem;z;zadluzeniem;a;krytykuja;grecje,6,0,871686.html) Mają problem z zadłużeniem, a krytykują Grecję Propozycja zaangażowania prywatnych inwestorów w plan pomocy nie jest właściwą drogą, uważa Jose Zapatero.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t137109.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarki;hiszpanii;i;wloch;dadza;rade;trzeba;tylko;determinacji,110,0,871278.html) Minister o Hiszpanii i Włoszech: To nielogiczne Hiszpańska minister broni swojego kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t140268.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/glowny;plac;madrytu;nadal;okupowany,124,0,841084.html) Główny plac Madrytu nadal okupowany Młodzi ludzie protestują przeciwko bezrobociu i polityce rządzących partii.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, protesty, kryzys, strajk, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz