Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hiszpanie stawiają za przykład polski system edukacji

0
Podziel się:

Polscy uczniowie zrobili największe postępy w całej Europie. W słynnych testach PISA wyprzedzili Niemców i Anglików i zrównali wiedzę ze stawianą za przykład Finlandią.

Hiszpanie stawiają za przykład polski system edukacji
(skynesher/iStockphoto)

Hiszpanie chwalą polski system edukacji. Konserwatywny dziennik ABC zachęca tamtejsze władze do naśladowania polskiego szkolnictwa.

W artykule _ Tajemnice polskiego cudu edukacji _ analizuje przyczyny, które - zdaniem autora artykułu - doprowadziły w Polsce do wzrostu poziomu nauczania.

Polscy uczniowie zrobili największe postępy w całej Europie. W słynnych testach PISA wyprzedzili Niemców i Anglików i zrównali wiedzę ze stawianą za przykład Finlandią - wylicza autor artykułu.

Przypomina, że Polska i Hiszpania mają niemal tyle samo ludności, jednak to w polskich szkołach przybywa uczniów wyróżniających się w nauce a ubywa złych. W Hiszpanii co 4. uczeń nie kończy obowiązkowej edukacji.

Zdaniem autora artykułu, kluczem do sukcesu są mądrze przeprowadzone reformy oświaty, decentralizacja szkolnictwa i stworzenie systemu motywującego nauczycieli. Mam nadzieję, że hiszpańskie władze już to zrobiły, ale na wszelki wypadek zachęcę: bierzcie przykład z Polski- sugeruje dziennikarz ABC.

Czytaj więcej w Money.pl
Prywatne szkoły droższe niż roczne zarobki? Jedna z podpór brytyjskiego społeczeństwa klasowego staje się za droga dla Brytyjczyków, nawet tych z klas średnich.
Minister wie, czego powinny uczyć szkoły Polska szkoła ma uczyć kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, wyciągania wniosków i dobrze przygotowywać do rynku pracy - powiedziała minister edukacji Krystyna Szumilas.
Podatnicy zrzucą się na dzieci w przedszkolach Od 1 września opłaty za przedszkole nie mogą być wyższe niż 1 zł za każdą dodatkową godzinę powyżej pięciu godzin, które są bezpłatne. Na ten cel MEN wyda 504 mln zł do końca roku.
Jak rozwiązać spór w sprawie edukacji seksualnej? - _ Przydałyby się badania, żeby zobaczyć, co młodzi ludzie wiedzą na temat seksu _- mówi minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.
edukacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)