Notowania

kryzys finansowy
18.01.2012 13:19

Hiszpański rząd wprowadza więzienie za przekroczenie deficytu

Będzie to możliwe na mocy nowego prawa o przejrzystości, dzięki któremu wiadomo będzie jak wydawane są pieniądze z budżetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

*Hiszpański rząd zapowiedział wprowadzenie tzw. prawa o przejrzystości, dzięki któremu wiadomo będzie jak wydawane są pieniądze z budżetu przez administrację centralną i lokalną. Politycy, którzy powiększą deficyt ponad dopuszczalne normy, będą ponosi odpowiedzialność karną. *

Rząd zamierza przeprowadzić gruntowną reformę państwa. Jednym z jej podstawowych założeń będzie prawna kontrola wielkości deficytu. Zostaną nią objęte wszystkie szczeble administracji. Ci zaś, którzy wydadzą za dużo, będą karani więzieniem.

- J_ est to najważniejsza reforma, którą chcemy przeprowadzić. Dzięki niej narzucimy rygor prawny wszystkim decydującym o wydatkach państwa _ - podkreśla minister administracji publicznej Christobal Montorro.

Nie ujawnił jak duże będą kary za powiększenie deficytu państwa. Zapowiedział że prace nad tzw. prawem o przejrzystości już się rozpoczęły.

Czytaj więcej o problemach finansowych Hiszpanii
Wygrali wybory, zaczynają od wielkiego cięcia Przyszłoroczne wydatki budżetowe wszystkich resortów będą niższe o 8,9 mld euro.
Zbyt duże oszczędności to samobójstwo Taką radę dla nowego premiera Hiszpanii ma znany Noblista. Uważa, że zaciskanie pasa to recepta na wzrost bezrobocia.
Miały być miliardy euro. Jest duży kłopot Hiszpania wstrzymuje prywatyzację narodowej loterii. Powód - trudna sytuacja na rynku.
Tagi: kryzys finansowy, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz