Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hofman krytykuje Giertycha i Kamińskiego

0
Podziel się:

- Duet Romek i Miś w konia robią dziennikarzy. Szkoda to komentować - mówi rzecznik PiS.

Hofman krytykuje Giertycha i Kamińskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Śmieszy mnie ten duet. Romek i Miś w konia was robią. Siedzą potem przy dobrej whisky i się naśmiewają z dziennikarzy, którzy to kupili. Szkoda to komentować, szkoda gardła. To jest groteskowe, to wszystko nieprawda _ – mówił rzecznik prasowy PiS.

Hoffman w ten sposób skomentował na antenie Radia ZET list Romana Giertycha, w którym były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego napisał, że Prawo i Sprawiedliwość w zamian za pieniądze na odwierty geotermalne w Toruniu uzyskało spokój w sprawie odrzucenia poprawki do konstytucji wprowadzającej ochronę życia _ od poczęcia do naturalnej śmierci. _

Zdaniem Hofmana Giertych i Kamiński odpłacają się za_ frukty polityczne _, które otrzymują od Platformy Obywatelskiej. - _ Adwokat rodziny Tusków musi raz na jakiś czas na Prawo i Sprawiedliwość naskoczyć. Wtóruje mu Michał Kamiński, któremu udało mu się swojego przyjaciela zrobić ambasadorem w jednym z krajów na Wschodzie i za to się odpłaca. My się tym zajmujemy, a oni się potem z nas naśmiewają, zapijając dwunastoletnią szkocką _ – stwierdził polityk PiS.

_ - Tego typu rewelacje to jest nic innego jak uderzanie w Kościół, w część Kościoła _ - mówiła posłanka SP Beata Kempa, odnosząc się do listu Giertycha.

Rozenek: _ Kiedy rządził PiS, Rydzyk miał wszystko czego chciał _

Ostro Romana Giertycha skrytykował również Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. - _ On chyba chce konkurować z matką Madzi. Robi to całkiem skutecznie, bo przebija się we wszystkich możliwych mediach z przekazem, w który nikt nie wierzy. Kiedy PiS rządził, dyrektor Rydzyk miał wszystko czego chciał, nie musiał nikogo szantażować ani żadnych układów zawierać _ - stwierdził Rozenek w Radiu ZET.

Jego zdaniem odrzucenie zmiany w konstytucji wynikało z tego, że ani Jarosław Kaczyński, ani dyrektor Rydzyk _ specjalnie nie przeżywa sprawy aborcji _. - _ To jest interes. To jest imperium medialne i nie tylko medialne. Wiemy o co chodzi. Chodzi o pieniądze _ - stwierdził Rozenek.

Europoseł Wojciech Olejniczak zauważył natomiast, że Giertych po raz kolejny przypomina, iż Rydzyk _ to biznesmen, który w różny sposób prowadził te interesy _. _ Jeśli chodzi o współpracę między PiS a dyrektorem Rydzykiem, to grali - jakby można powiedzieć - w jednej drużynie i robili dokładnie ręka w rękę to samo _ - stwierdził.Protasiewicz: _ Decyzję o przekazaniu pieniędzy Rydzykowi podjęto kilka dni po przegranych wyborach _Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej przypomniał, że minister rządu PiS podjął decyzję o przekazaniu pieniędzy na wiercenia geotermalne w Toruniu kilka dni po tym, jak partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała wybory.

- _ Podejmował tę decyzję wiedząc, że powinien się od niej wstrzymać. Po przegranych wyborach nie powinien takiej decyzji podejmować i zostawić ją zastępcy _ - stwierdził polityk PO. Przypomniał również wypowiedź Kazimierza Marcinkiewicza, który ostatnio powiedział, że został odwołany, bo nie zgadzał się na metody CBA.

Słowa Protasiewicza wywołały wesołość obecnych w studio Radia ZET polityków prawicy. - _ Jak karpie to łykacie, jak karpie _– mówiła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - _ Kogo jeszcze wyciągniecie? _ - pytał Adam Hofman.

Roman Giertych upublicznił w sobotę list skierowany do prowincjała redemptorystów Janusza Soka, w którym domaga się przeprosin i sprostowania od dyrektora Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka. Według Giertycha, w TV Trwam wyemitowano _ kłamliwe pomówienie _ na jego temat: _ były lider LPR przedstawia się jako zwolennik in vitro, łagodzi swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów, czy wreszcie rezygnuje z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych _.

Giertych poinformował, że wcześniej napisał w tej sprawie list do Rydzyka, ale nie otrzymał odpowiedzi. Były szef LPR przekonywał w nim, że _ nie zmienił swoich poglądów odnośnie kwestii etycznych, co do których Kościół katolicki głosi jednoznaczne stanowisko, nigdy nie był i nie jest zwolennikiem legalizacji in vitro, nie zmienił swoich negatywnych poglądów odnośnie ideologii ruchów homoseksualnych, nie zrezygnował z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/46/m137006.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;co;wyjawil;byly;wicepremier;moze;wstrzasnac;polska,222,0,1231070.html) *To co wyjawił były wicepremier, może wstrząsnąć Polską * Sprawa dotyczy okresu, gdy na czele rządu stał Jarosław Kaczyński. W liście do Soka Giertych podkreślił, że nie po raz pierwszy media podległe Rydzykowi podejmują kampanię _ zniesławiającą go w oczach katolickiej opinii publicznej _; że było tak już w 2006 roku. _ Ojciec dyrektor prowadził wówczas z kierownictwem PiS negocjacje ws. wielomilionowych kontraktów rządowych na inwestycje geotermalne. Dziwnym trafem państwowe decyzje o inwestycjach w interesy Ojca Dyrektora czasowo korelowały z brutalnymi atakami na mnie i na moją formację organizowanymi w mediach mu podległych _ - czytamy.

Przypomniał też, że w kwietniu 2007 roku LPR podjęła inicjatywę wprowadzenia konstytucyjnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a lider PiS Jarosław Kaczyński _ oficjalnie sprzeciwił się tej inicjatywie, żądając od swoich posłów, by jej nie popierali _ i inicjatywę odrzucono. _ Ojciec dyrektor wprawdzie publicznie zadeklarował poparcie dla naszej inicjatywy, ale de facto nie uczynił nic, by wymóc na PiS pozytywne głosowanie, gdyż prowadził w tym samym czasie inne negocjacje nad kolejnymi dotacjami rządowymi na swoje inwestycje _ - napisał Giertych.

W reakcji na list Giertycha na stronach Radia Maryja pojawiło się stwierdzenie m.in., że Giertych _ w bezpardonowy sposób zaatakował _ o. Rydzyka.

Czytaj więcej w Money.pl
Leszek Miller atakuje Kaczyńskiego i Ziobrę - _ Mamy kolejny dowód na to, jaką koncepcją miała być IV RP. To miało być państwo opresyjne i represyjne _ - podkreślił.
Oto polityk roku 2012 roku. Zaskoczenie? CBOS ocenia, że zwyciężył bowiem polityk już od wielu miesięcy cieszący się największym zaufaniem społecznym.
A jednak wznowią śledztwo w sprawie Millera Zbigniew Ziobro uważa, że to konieczne. I dziwi się, że w sprawie tej nie postawiono zarzutów większej liczbie osób.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)