Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande traci popularność wśrod katolików

0
Podziel się:

Jedynie jedna trzecia ankietowanych Francuzów, którzy deklarują, że są praktykującymi katolikami, ma dobrą opinię o Francois Hollandzie.

Hollande traci popularność wśrod katolików
(Garci80/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bEUVLBQR

Wśród francuskich katolików systematycznie maleje popularność obecnego prezydenta V Republiki. Takie wnioski można wysnuć z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek badań opinii publicznej IFOP.

Jedynie jedna trzecia ankietowanych Francuzów, którzy deklarują, że są praktykującymi katolikami, ma dobrą opinię o Francois Hollandzie. Socjalistyczny prezydent, który bije rekordy niepopularności wśród wszystkich swoich rodaków - bez względu na wyznanie czy poglądy polityczne - cieszy się poparciem 48 procent ankietowanych.

Wprawdzie Episkopat Francji stara się trzymać z dala od polityki, to jednak w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w ubiegłym roku część biskupów radziła wiernym, by podejmując decyzję o tym, na kogo głosować, kierowali się także takimi sprawami jak poglądy kandydata na eutanazję i małżeństwa osób tej samej płci.

bEUVLBQT

Ta druga sprawa wywołuje we Francji masowe protesty, na które jednak głuchy pozostaje Hollande i jego socjalistyczna ekipa. Małżeństwa homoseksualne popiera 41 procent francuskich katolików i 60 procent wszystkich Francuzów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten konflikt służy prezydentowi Francji Początkowe sukcesy kampanii przeciwko islamistom w Mali poprawiają notowania francuskiego prezydenta.
Prawa homoseksualistów to temat zastępczy Francuzów interesują obecnie przede wszystkim ich miejsca pracy, bo z dnia na dzień zamykane są kolejne fabryki.
Nie chcą przeprosić za brutalność i krzywdy Francja postrzega bogatą w ropę naftową Algierię jako ważnego partnera handlowego.
bEUVLBRu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)