Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande za ograniczeniem imigracji zarobkowej

0
Podziel się:

- To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta.

Hollande za ograniczeniem imigracji zarobkowej
(PAP/EPA)

_ - To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą _ - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta Francji, Francois Hollande.

W wywiadzie dla radia RTL wykluczył _ opcję zero imigracji _ i zapewnił, że we Francji zawsze będzie możliwość legalnej imigracji. _ Czy możemy ograniczyć jej liczebność? To temat na debatę _ - wskazał Hollande.

_ - Jeśli chodzi o imigrację ekonomiczną, to teraz, w czasie kryzysu, którego doświadczamy, jej ograniczenie jest niezbędne, nieodzowne _ - ocenił następnie. Zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na szefa państwa, parlament będzie każdego roku szacował potrzeby francuskiej gospodarki, jeśli chodzi o imigrantów zarobkowych.

Mówiąc o zagranicznych studentach we Francji, oświadczył, że _ ich obecność na francuskich uczelniach jest szansą, i to nie tylko dla zagranicznych studentów, ale też francuskich _.

Socjalistyczny kandydat poinformował też, że w razie wygranej w wyścigu do Pałacu Elizejskiego utrzyma prawo zakazujące zasłaniania twarzy przez muzułmanki i _ sprawi, by było ono lepiej stosowane _.

Francuskie prawo od roku zakazuje zasłaniania twarzy ubiorem, np. burką czy nikabem, ale też kominiarką lub np. kaskiem motocyklowym, w miejscach publicznych - na dworcach, w parkach czy sklepach i urzędach.

Zakaz dotyczy około 2 tys. kobiet - bo na tyle francuskie władze szacują liczbę muzułmanek noszących burki lub nikaby we Francji.

Według ustawy kobieta łamiąca wspomniany zakaz może otrzymać grzywnę do 150 euro. W pewnych wypadkach sąd może nakazać - zamiast lub oprócz kary pieniężnej - obowiązkowy udział na własny koszt w kursie przypominającym o _ wartościach republikańskich _.

Rok więzienia lub 30 tys. euro grzywny grozi zaś osobie, która siłą nakłania kobiety do wkładania burek, nikabów czy innych tego rodzaju zasłon; kary mogą być dwukrotnie wyższe, jeśli osoba zmuszana do noszenia tych zasłon jest nieletnia.

Socjaliści wstrzymali się od głosowania w tej sprawie w Zgromadzeniu Narodowym, ponieważ ich poprawki nie zostały przyjęte - wyjaśnił Hollande.

Temat imigracji umieścił w centrum kampanii wyborczej przez drugą turą wyborów, rozpisaną na 6 maja, obóz obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, który w sondażach jest za Hollande'em. W pierwszej turze, 22 kwietnia, trzecie miejsce z wysokim wynikiem 17,9 proc. zajęła kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiej przewagi Sarkozy już chyba nie odrobi Na kandydata socjalistów Francois Hollande'a ma zamiar głosować 6 maja w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji 55 proc. wyborców.
Sarkozy czy Hollande? Rosati wskazuje Profesor ocenia, wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.
Sarkozy powalczy o głosy wyborców Le Pen - _ Trzeba uszanować głos wyborców, naszym obowiązkiem jest ich słuchać. To właśnie ten kryzysowy głos podwoił się w czasie między poprzednimi wyborami a obecnymi, na ten kryzysowy głos musimy odpowiedzieć _- powiedział Nicolas Sarkozy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)