Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande zdecydował, gdzie pojedzie z pierwszą wizytą

0
Podziel się:

Nowy prezydent Francji Francois Hollande złoży wizytę w Berlinie w najbliższy wtorek wieczorem, kilka godzin po swoim zaprzysiężeniu.

Hollande zdecydował, gdzie pojedzie z pierwszą wizytą
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Nowy prezydent Francji Francois Hollande złoży wizytę w Berlinie w najbliższy wtorek wieczorem, kilka godzin po swoim zaprzysiężeniu - potwierdził rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

Jak poinformował, kanclerz Angela Merkel powita Hollande'a w urzędzie kanclerskim z honorami wojskowymi. - _ Nie będzie to spotkanie służące podejmowaniu decyzji, lecz wzajemnemu poznaniu się _ - powiedział Seibert, cytowany przez agencję dpa.

Według Seiberta fakt, że nowy prezydent Francji za cel pierwszej zagranicznej podróży wybiera Berlin, jest _ silnym sygnałem _ przyjaźni niemiecko-francuskiej.

W czasie kampanii wyborczej we Francji Merkel nie spotkała się z Hollande'em, kandydatem francuskich socjalistów i otwarcie wspierała jego rywala, dotychczasowego konserwatywnego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Poirytowanie w Berlinie wywołały zapowiedzi Hollande'a, że będzie dążyć on do renegocjacji przyjętego z inicjatywy Niemiec europejskiego paktu fiskalnego, którego celem jest wzmocnienie dyscypliny finansowej. Prezydent Francji domaga się uzupełnienia polityki konsolidacji budżetów o _ pakt dla wzrostu gospodarczego _.

Merkel i Hollande wezmą w przyszłym tygodniu udział w spotkaniu na szczycie NATO oraz w obradach grupy G8 w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka prezydenta. "Europa to nie kasa" Francuski prezydent-elekt Francois Hollande, powiedział, że Wielka Brytania ma taki stosunek do Europy jak do sklepu samoobsługowego.
Tak Amerykanie tłumaczą porażkę Sarkozy'ego Po zwycięstwie lewicy we Francji i jej umocnieniu się w innych krajach europejskich komentatorzy w USA zastanawiają się, czy dojdzie do renegocjacji paktu fiskalnego w Unii Europejskiej.
Wielkie zmiany w Europie. Ile za to zapłacisz? Słabszy złoty to pierwszy efekt wyborów we Francji i w Grecji. Ale konsekwencji będzie znacznie więcej. Zobacz raport Money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)