Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Home.pl znów ofiarą ataków hakerskich

3
Podziel się:

Home.pl po raz drugi w ciągu ostatnich dni padł ofiarą ataków. Firma poinformowała, że od godziny 10:50 odnotowywała utrudnienia wynikające z ataku DDoS na infrastrukturę sieciową.

Home.pl znów ofiarą ataków hakerskich

- U dało nam się zminimalizować wpływ ataku na funkcjonowanie usług, które obecnie są w pełni dostępne. Żadne dane naszych klientów nie są w jakikolwiek sposób zagrożone – zapewniła firma.

Największy atak w historii firmy

W poniedziałek 24 września serwery home.pl przestały działać. Spowodowało to wiele utrudnień w polskim internecie. Problemy z logowaniem mieli między innymi użytkownicy aplikacji SkyCash, która umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej.

Firma zapewniła, że żadne dane klientów nie zostały ujawnione, a „sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej".

Przedstawiciele home.pl złożyli w tej sprawie zawiadomienie do szczecińskiej policji. Materiały trafiły też do prokuratury.

Za atakami tej skali nie stoi 2-3 dowcipnych licealistów - mówił w rozmowie z rmd.24 minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Tego typu ataki wymagają dosyć dużej infrastruktury i dosyć dużych nakładów. One nie są przypadkowe.

KOMENTARZE
(3)
VBMF
3 lata temu
Nie dom ino home , nie wiezowiec ino tawer, nie pieniadze ino noney, nie nienawisc ino hejt ............... Myjuz som Europejczyki polskiego pochodzenia z amerykanskim bakraundem !
Wyborca PiS
3 lata temu
To spiseq! Tylko swieta Anna Cyfrowa moze powstrzymac ten bezczely atak.
gf
3 lata temu
a prokuratura i tak to umorzy