Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hotelowa hossa trwa. Trzy gwiazdki w przewadze

Branża hotelowa w Polsce przeżywa rozkwit, o czym świadczy liczba hoteli budowanych w głównych miastach kraju i w miejscowościach turystycznych. Tylko w Warszawie planowanych jest ponad 20 nowych obiektów - informuje w poniedziałek "Gazeta Polska Codziennie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe Skanska)

Z danych firmy STR Global wynika, że w ub. roku w Polsce przychód na pokój wzrósł o 11 proc. To plasuje nas wśród najlepszych w Europie. Na rynku widoczna jest ekspansja obecnych w naszym kraju sieci, jak również napływ nowych marek.

W Polsce jest obecnie niespełna 2,7 tys. skategoryzowanych oficjalnie hoteli, z których ponad połowa to placówki trzygwiazdkowe. W ub. roku nasz rynek wzbogacił się o 106 sklasyfikowanych obiektów hotelowych.

Najszerzej zakrojone plany rozwoju w najbliższym czasie dotyczą rynku warszawskiego, na którym planowana jest budowa ponad 20 kolejnych obiektów. Hossa hotelowa dotyczy też innych polskich miast. Nowe hotele powstaną też m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Olsztynie. (

Tagi: hotele, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2017

hotelarz co się na tym znaPrzybywa hoteli bez pozwoleń na użytkowanie.

29-05-2017

o nie, jeszcze????-((((Nie ma już mojego Krakowa. Tu jest jedna, wielka paskudna aglomeracja. -(((( Dawno temu było tu tyle przestrzeni.

29-05-2017

o nie, jeszcze????-((((Nie ma już mojego Krakowa. Tu jest jedna, wielka paskudna aglomeracja. -(((( Dawno temu było tu tyle przestrzeni.

Rozwiń komentarze (5)