Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Sandy opóźni wybory w USA?

0
Podziel się:

11 stanów może mieć problemy z przeprowadzeniem głosowania, dlatego być może część lokali wyborczych będzie otwarta dłużej.

Huragan Sandy opóźni wybory w USA?
(Polaris Images/East News)

Huragan Sandy może zakłócić przebieg przyszłotygodniowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych - podaje Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego. Pojawiają się głosy, że głosowanie może zostać przesunięte.

Huragan zakłócił już działania lokali wyborczych w niektórych stanach - między innymi w Wirginii, która jest jednym z ośmiu stanów kluczowych dla wyniku starcia między Barackiem Obamą i Mittem Romneyem. Istnieje obawa, że aż 11 stanów może mieć problemy z przeprowadzeniem głosowania, dlatego być może część lokali wyborczych będzie otwarta dłużej.

Brytyjski _ Daily Telegraph _ zwraca uwagę, że huragan Sandy spowoduje większe utrudnienia na wsiach, gdzie większą popularnością cieszy się kandydat Republikanów. W miastach zostanie szybciej przywrócona elektryczność i zostaną odblokowane drogi. Tymczasem na wsiach wyborcy będą mogli mieć większe kłopoty z dotarciem do lokali.

Prezydent Barack Obama ogłosił stan klęski w stanie Nowy Jork. Huragan Sandy uderzył wprawdzie w południowe wybrzeże New Jersey, dość daleko od Nowego Jorku, ale do miasta dotarła fala powodziowa. Woda przerwała wały przeciwpowodziowe i zalała miejscowości Moonachie, Little Ferry i Carlstadt w New Jersey. Poziom wody ma tam wysokość do półtora metra. Miejscowa policja informuje, że rozpoczęto akcję ratunkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Stan katastrofy w USA. Jest decyzja Obamy Ten krok prezydenta pozwoli na uruchomienie funduszy federalnych na pomoc poszkodowanym.
Huragan Sandy będzie kosztował miliardy. Oto najnowszy bilans strat Miliony ludzi pozostają bez prądu. Woda zalała ulice i metro.
Ekspert: Wir powietrzny o średnicy Polski Cyklony tropikalne powodują najwięcej strat w momencie, gdy wchodzą na ląd. Do zniszczeń związanych z wiatrem dochodzi podniesienie poziomu morza i wielka fala przybojowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)