Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.10.2005 14:54

Ile warte jest ludzkie życie ?

Karę w wysokości ponad 28 tysięcy złotych ma zapłacić Narodowemu Funduszowi Zdrowia szpital w Koninie. Funduszowi nie spodobało się to, że chorej na raka kobiecie podano drogi lek. Zgodnie z przepisami, można go aplikować chorym, którzy nie skończyli 65 lat. Tymczasem pacjentka przekroczyła ten wiek dwa miesiące po rozpoczęci kuracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do leczenia specjalistycznym lekiem zakwalifikował ją wojewódzki konsultant. Dyrektor konińskiego szpitala Arkadiusz Kubacki powiedział, że w związku z tym jego placówka nie ma sobie nic do zarzucenia. Zaznaczył, że jeżeli NFZ będzie upierał się przy karze, sprawa trafi do sądu. Inaczej rozmawia się o sztywnej, napisanej na papierze granicy, a inaczej kiedy mamy do czynienia z konkretną osobą - przekonuje lekarz.
Rzecznik NFZ Bernadetta Ignasiak powiedziała Radiu Merkury, że prywatnie cieszy się, iż kobieta została objęta drogim programem lekowym. Służbowo twierdzi, że przepisy są jednak nieubłagane. Wyraziła pogląd, że w takich przypadkach, oprócz opinii wojewódzkiego konsultanta ds. onkologii, szpital powinien mieć zgodę prezesa Funduszu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz