Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indianie weszli w Hard Rock Cafe

0
Podziel się:

Słynna sieć rockowych klubokawiarni została sprzedana za 965 mln dolarów plemieniu Seminoli. Indianie myślą o otworzeniu w Polsce kasyna pod marką Hard Rock.

*Słynna sieć rockowych klubokawiarni została sprzedana za 965 mln dolarów plemieniu Seminoli. Indianie myślą o otworzeniu w Polsce kasyna pod marką Hard Rock, pisze „Rzeczpospolita”. *
Seminole zapowiadają szybką ekspansję sieci w głównych miastach świata. Wkrótce nastąpi otwarcie pierwszej Hard Rock Cafe w Polsce, w Warszawie. Jednak Indianie już zastanawiają się nad uruchomieniem w naszym kraju kolejnych kawiarni, na początek zapewne w Krakowie. Nie jest też wykluczone otwarcie hoteli i kasyn. Według "Rzeczpospolitej" Polska filia Hard Rock Cafe ruszy w lutym 2007 r. w Warszawie. Lokal będzie się mieścił w nowym centrum handlowym Złote Tarasy. _ _

_ Dzisiejsi Seminole to potomkowie Indian, którzy w 1835 roku schronili się przed wysiedleniem w zamieszkanych przez aligatory i krokodyle ogromnych bagnach Everglades na południu Florydy. Mimo użycia brutalnych metod amerykańska armia nigdy nie zdołała ich stamtąd wypędzić. Seminole do tej pory nie podpisali pokoju z władzami w Waszyngtonie. _Do tej pory marka Hard Rock i działające pod jej szyldem kawiarnie, kasyna i hotele należały do brytyjskiej grupy Rank. W zeszłym roku biznes przyniósł 35 milionów funtów dochodu (przed opodatkowaniem). Mimo że cena zapłacona przez Indian jest 14-krotnie większa od tej sumy, zdaniem analityków Rank sprzedał sieć zbyt tanio. Dlatego akcje grupy na londyńskiej giełdzie poszły wczoraj o 3 proc. w dół.

Pierwsza Hard Rock Cafe powstała w 1971 roku w Londynie. Sieć słynie z organizowania koncertów lokalnych i międzynarodowych sław muzycznych. Unikatową cechą wystroju wnętrz są pamiątki po znanych wykonawcach - instrumenty i stroje z autografami. W 1995 r. otwarto pierwszy hotel i kasyno pod marką Hard Rock, które z miejsca zdobył ogromną popularność. Dziś sieć kawiarni liczy 124 lokale na wszystkich kontynentach, a także dwa kasyna i cztery hotele.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)