Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie nie wpuszczą zagranicznych supermarketów

0
Podziel się

Obecność zagranicznego kapitału handlowego jest tolerowana w tym kraju jedynie w odniesieniu do handlu hurtowego.

Indie nie wpuszczą zagranicznych supermarketów
(star5112/CC/Flickr)
bDSpJuQB

Rząd Indii poinformował, że zawiesza otwarcie krajowego rynku detalicznego dla zagranicznych supermarketów, takich jak Tesco czy Carrefour. To kapitulacja władz pod presją parlamentarnej opozycji - pisze agencja Associated Press.

Rząd spotkał się z przedstawicielami wszystkich partii i ogłosił, że zawiesza otwarcie rynku dla zagranicznych supermarketów, a w zamian za to opozycja przestanie zakłócać prace parlamentu, co dotąd czyniła na znak protestu przeciwko planowanemu wejściu światowych gigantów.

Decyzja o otwarciu rynku detalicznego _ została zawieszona. Zgodę na to wyraziły wszystkie partie w parlamencie _ - oświadczył minister do spraw nowej i odnawialnej energii Farooq Abdullah.

bDSpJuQD

Pod koniec listopada rząd Indii ogłosił, że zezwolił zagranicznym gigantom takim jak Tesco, Carrefour czy Walmart na wejście na ogromny rynek handlu detalicznego w Indiach.

Dotąd obecność zagranicznego kapitału handlowego była tolerowana w tym kraju jedynie w odniesieniu do handlu hurtowego. Indie są drugim najludniejszym krajem świata, mieszka w nim około 1,2 mld osób.

Czytaj w Money.pl o handlu w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/handel;w;wigilie;wiekszosc;sieci;pracuje;do;14;00,81,0,981073.html) Praca w Wigilię. "S" ogłasza sukces Większość sieci handlowych zadeklarowała, że w Wigilię ich sklepy będą otwarte do godziny 14.00.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t149008.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tanie;owoce;i;warzywa;w;hurcie,68,0,970308.html) Te owoce i warzywa są tańsze niż rok temu Niektóre owoce w hurcie kosztują o 50 proc. mniej niż przed rokiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t20999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handel;na;ulicach;bedzie;karany;grzywna,70,0,970310.html) Tam już nie można handlować. Będą kary Od 19 listopada zaczynają obowiązywać nowe przepisy pozwalające nakładać grzywny za handel w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę.
bDSpJuRe
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)