Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indonezja
20.05.2013 08:32

Indonezja: Wypadek z kopalni. Czternaście osób nie żyje

W kopalni złota i miedzi we wschodniej Indonezji zawalił się chodnik. Dziś rano ratownicy odnaleźli kolejnych pięciu zabitych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do 14 wzrosła liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych katastrofy w kopalni złota i miedzi na wschodzie Indonezji, gdzie zawalił się chodnik. Dziś rano ratownicy odnaleźli kolejnych pięciu zabitych - poinformowała policja.

Czternastu innych robotników jest zaginionych i prawdopodobnie nie żyje. Rzecznik lokalnej policji powiedział, że praktycznie nie ma szans, by prawie tydzień po katastrofie ktoś przeżył.

Do wypadku doszło w kopalni Grasberg, w prowincji Papua, gdy 38 robotników przechodziła szkolenie w kwestii bezpieczeństwa. Dziesięciu rannych górników ocalono. Od wypadku wstrzymano prace wydobywcze w tej kopalni.

Kopalnia Grasberg zatrudnia ponad 20 tys. osób. W 2011 roku doszło tam do czteromiesięcznego strajku. Akcja protestacyjna zakończyła się, gdy właściciel zgodził się m.in. na 37-procentową podwyżkę wynagrodzeń.

Właścicielem kopalni jest amerykańska firma Freeport McMoran Copper & Gold Inc.

Położona na wschodzie Indonezji prowincja Papua ma jedne z najbogatszych na świecie złóż złota i miedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek w kopalni. Skały przysypały... Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, w całym minionym roku w polskim górnictwie zginęło 28 osób, w tym 22 w kopalniach węgla kamiennego.
Wielki wybuch gazu zabił 27 górników Z 81 ocalałych górników, sześciu odniosło poważne obrażenia, natomiast dziewięciu doznało drobnych urazów.
Zasypani górnicy prawdopodobnie nie żyją Poszukiwania jednak trwają. W akcji uczestniczy ponad tysiąc ludzi, w tym policjanci i strażacy. Na miejscu jest 15 psów tropiących.
Tagi: indonezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz