Notowania

inflacja w polsce
13.06.2012 14:03

Inflacja w maju zaskoczyła analityków

Analitycy zakładali, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 3,9 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(striatic/CC/Flickr)

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 3,6 procent * *w skali roku *. *

To mniej niż oczekiwali analitycy, którzy zakładali wzrost cen o 3,8 procent. O 0,2 proc. podskoczyły natomiast ceny w porównaniu z majem, gdy inflacja wyniosła 4 procent.

W ciągu dwunastu miesięcy najbardziej podrożały paliwa. Ich ceny są o 12,7 proc. wyższe niż w maju 2011 roku, a o 8 procent zwiększył się koszt nośników energii. Największy spadek zanotowały natomiast ceny odzieży i obuwia, które w ujęciu rocznym obniżyły się o 4,6 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny znowu w górę? Wszystkiemu winni... Prognozuje on z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług konsumpcyjnych. Od dwóch miesięcy wskaźnik rośnie - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
Tusk: Podwyżki emerytur i płac zależą od Grecji Donald Tusk komentuje najnowsze założenia budżetowe na 2013 rok.
Ceny żywności spadają. Koniec z inflacją? Notowania produktów, wchodzących w skład wskaźnika spadły ostatnio z powodu dobrych perspektyw dotyczących zapasów i umacniania się amerykańskiego dolara
Tagi: inflacja w polsce, inflacja, ceny, gospodarka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz