Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

GIS skontroluje tysiące restauracji, kawiarni i pubów

8
Podziel się:

Inspektorzy sprawdzą warunki w lokalach zwłaszcza w województwach najchętniej odwiedzanych przez turystów. Kontrole będą dotyczyły m.in. czystości i świeżości produktów.

GIS skontroluje tysiące restauracji, kawiarni i pubów
(Bartosz Chochołowski)
bEJqlLud

Inspektorzy sanitarni sprawdzą warunki w lokalach, zwłaszcza w województwach najchętniej odwiedzanych przez turystów. Inspekcja działa też po sygnałach od niezadowolonych klientów. Jedna trzecia skarg okazuje się zasadna.

- Co roku przed sezonem letnim w województwach atrakcyjnych turystycznie jest znacznie więcej kontroli. Tych obiektów związanych z żywieniem i żywnością, które są pod naszą opieką, jest 480 tysięcy, z czego 80 tysięcy to restauracje, kawiarnie i puby - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.

bEJqlLuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Mysz
3 lata temu
Czepiają się wyłącznie lokali ze stałym zameldowaniem. Wystarczy postawić budę z grochówą albo kurczakiem i Sanepid już nie widzi pływających w kotłach szczurów.
RPawłowski
3 lata temu
Skoro 1/3 tych skarg jest zasadna tzn. że 2/3 jest NIEZASADNA. 66% wrednych klientów - sporo
pu
3 lata temu
prosze zobaczyc jak i gdzie robia jedzenie w azji, inspecje nie istnieja nie ma gdzie i jak tego kontrolowac ale wracajac na pl rynek to tzreba kontrolowac bo duzo z nas jest nieuczciwych a przedsiebiorcy jak produkuja produkty czy jakie jedzenie nam serwuja w restuaracjach liczy sie zysk a nie jakosc produktu czy obslugi. u nas nie mysla ze klient zadowolony wroci do tej restauracji czy baru
bEJqlLuH
aabb
3 lata temu
NAJWIECEJ SKARŻA SIE TURYŚĆI 500+........Jak juz wyjada po raz pierwszy poza własne M to juz celebryci......
Tu i teraz
3 lata temu
sprawdżcie budy z kebabami i knajpy wietnamskie...na wysypiskach jest czyściej i bezpieczniej