Notowania

interwencja w syrii
31.08.2013 08:18

Interwencja w Syrii. Barack Obama nie podjął jeszcze decyzji

Prezydent USA uważa, że Rada Bezpieczeństwa nie spełniła swojego zadania, bo nie potrafi działać gdy pogwałcone są ustalone prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Cały świat w dalszym oczekuje w napięciu! Barack Obama wciąż nie podjął decyzji w sprawie interwencji w Syrii. Stany Zjednoczone mają dowody na to, że reżim tego kraju użył broni chemicznej wobec własnych obywateli. W wyniku tego ataku zginęło ponad 1400 osób w tym ponad 400 to dzieci.

- _ Świat jest zobligowany do tego aby stać na straży wszystkich międzynarodowych norm które zakazują użycia broni chemicznej. Wciąż nie podjąłem ostatecznej decyzji która z proponowanych opcji zostanie przez nas zastosowana _ - mówił Barack Obama. Prezydent USA dodał, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie spełniła swojego zadania bo nie potrafi działać w przypadku pogwałcenia ustalonych wcześniej zasad.

Z kolei sekretarz stanu John Kerry podkreślał, że reżim syryjski ma najwięcej broni chemicznej na Bliskim Wschodzie. - _ Wiemy, że użył jej kilkakrotnie w tym roku _ - zanzaczył Kerry. Natomiast wywiad amerykański wykluczył, że broń chemiczną mogła użyć opozycja. Takie wnioski zawarł w specjalnym raporcie. Na jego podstawie oparta będzie decyzja administracji Białego Domu co do działań przeciwko Asadowi.

Raport nie zostanie w całości odtajniony, gdyż zawiera sposoby operacyjnych działań amerykańskich służb które muszą pozostać tajemnicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci ONZ opuścili Syrię. Zapowiadają... Pod Damaszkiem inspektorzy ONZ prowadzili badania dotyczące ataku chemicznego.
Syria odpowiada Stanom Zjednoczonym Syryjskie władze twierdzą, że Amerykanom wcale nie chodzi o ochronę ludności cywilnej.
Ziobro tym razem zgadza się z premierem Zbigniew Ziobro pozytywnie ocenił oświadczenie premiera Donalda Tuska o tym, że Polska nie weźmie udziału w żadnym typie interwencji w Syrii.
Tagi: interwencja w syrii, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz