Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interwencja w Syrii. Dziś głosowanie komisji Senatu

0
Podziel się

Rezolucja zakłada, że interwencja wojskowa w Syrii będzie ograniczona w zasięgu, a lądowe siły zbrojne Stanów Zjednoczonych nie zostaną wysłane do operacji bojowych.

Interwencja w Syrii. Dziś głosowanie komisji Senatu
(PAP/EPA)
bEqBRCLF

Według projektu rezolucji, który będzie głosowany dziś w komisji spraw zagranicznych Senatu, prezydent Barack Obama uzyska zgodę na interwencję w Syrii, ale bez udziału wojsk lądowych i z ograniczeniem czasowym do 60 dni, z możliwością przedłużenia do 90.

Rezolucja zakłada, że interwencja wojskowa w Syrii będzie ograniczona w zasięgu, a lądowe siły zbrojne Stanów Zjednoczonych nie zostaną wysłane do operacji bojowych. Prezydent USA będzie mógł przedłużyć operację z 60 do 90 dni, chyba że Kongres w głosowaniu wyrazi swój sprzeciw.

Porozumienie ws. tekstu rezolucji osiągnęli wczoraj wieczorem czasu lokalnego demokratyczny senator Bob Menendez z New Jersey, przewodniczący komisji spraw zagranicznych, i republikański senator Bob Corker z Tennessee. Rezolucja ma być poddana pod głosowanie komisji już w środę. Obie izby Kongresu mają głosować w tej sprawie w tygodniu po wakacyjnej przerwie kończącej się 9 września, ale nieznana jest jeszcze konkretna data.

bEqBRCLH

_ Dzięki porozumieniu jesteśmy o krok bliżej do udzielania prezydentowi upoważnienia do działania w interesie naszego narodowego bezpieczeństwa _ - napisał Menendez w oświadczeniu. _ Naszym obowiązkiem jest działać, a nie przyglądać się coraz większej tragedii humanitarnej _ - podkreślił senator.

Projekt rezolucji został uzgodniony po tym jak wcześniej we wtorek sekretarz stanu John Kerry i szef Pentagonu Chuck Hagel uczestniczyli w przesłuchaniu w senackiej komisji spraw zagranicznych na temat planowanej interwencji. Przez prawie cztery godziny przekonywali oni senatorów do autoryzacji interwencji USA przeciwko Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m268878.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syryjski;rezim;zabral;glos;w;sprawie;broni;chemicznej,125,0,1296509.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykanie będą interweniować w Syrii? Barack Obama: _ użycie broni chemicznej przez syryjski rząd zmieni reguły postępowania wobec reżimu. Baszar el-Asad odpowiada _...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m279728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;kerry;nie;czas;na;przygladanie;sie;masakrze;w;syrii,47,0,1375279.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kerry w Kongresie: Nigdy znaczy nigdy Kerry podkreślił, że decyzja, jaka stoi przed parlamentarzystami, to jedna z najważniejszych decyzji senatorów w ich karierze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m274412.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/konflikt;w;syrii;czyli;festiwal;potepienia,79,0,1375055.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Konflikt w Syrii, czyli festiwal potępienia Taki ogrom psychicznego wsparcia pewnie dla Syryjczyków wiele znaczy - pisze Paulina Pacuła.
bEqBRCMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)