Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
interwencja w syrii
18.09.2013 17:37

Interwencja w Syrii. NATO za utrzymaniem możliwości uderzenia

- By zapewnić kontynuowanie procesu dyplomatycznego i politycznego, powinno się nadal zachować opcję akcji zbrojnej - powiedział Rasmussen po rozmowach z brytyjskim premierem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen (na zdjęciu z prawej) oświadczył, że mimo dyplomatycznych rokowań z syryjskim rządem możliwość militarnego uderzenia na Syrię powinna zostać utrzymana.

- _ By zapewnić kontynuowanie procesu dyplomatycznego i politycznego, powinno się nadal zachować opcję akcji zbrojnej _ - powiedział Rasmussen w Londynie po rozmowach z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.

Jak zaznaczył, do negocjacji z reżimem prezydenta Baszara el-Asada w sprawie kontroli nad syryjską bronią chemiczną doszło tylko dlatego, że odczuwał on realne zagrożenie militarne.

Sekretarz generalny NATO ponownie podkreślił konieczność wyegzekwowania amerykańsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie zniszczenia tej broni. - _ Oczekuję, że syryjski reżim całkowicie spełni żądania społeczności międzynarodowej, a jeśli tak się nie stanie, musi nastąpić bardzo zdecydowana międzynarodowa reakcja _ - zaznaczył.

Zdaniem Rasmussena nie ma żadnych wątpliwości, że za dokonany 21 sierpnia atak chemiczny pod Damaszkiem odpowiedzialny jest reżim Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy dostarczały Syrii chemikalia Mogły one być użyte do produkcji trującego gazu sarinu - podała telewizja ARD. Ministerstwo gospodarki w Berlinie potwierdziło, że kolejne rządy wydały zezwolenia na eksport.
Plan ONZ niemożliwy do wykonania? Bezpieczne pozbycie się syryjskiego arsenału gazów bojowych może kosztować około miliarda dol. - oceniają eksperci
Baszar el-Asad dziękuje Rosji za wsparcie Prezydent jest wdzięczny Rosji za stanowisko, jakie zajęła wobec brutalnego ataku.
Tagi: interwencja w syrii, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz