Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy boją się stoczniowych związków

0
Podziel się:

Minister Skarbu spotkał się ze związkowcami z Gdyni i Szczecina.

Inwestorzy boją się stoczniowych związków
(PAP/Adam Warżawa)

Minister Skarbu Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych Stoczni Gdynia oraz Stoczni Szczecińskiej.

Rozmowy dotyczyły stanu negocjacji z inwestorami oraz wymogów Komisji Europejskiej odnośnie restrukturyzacji stoczni. Jeżeli do 12 września rząd nie przedstawi planów prywatyzacji zakładów bądź Komisja Europejska plany odrzuci, stocznie będą musiały zwrócić pomoc publiczną jaką otrzymały po wejściu Polski do Unii.

Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wiewiór podkreśla, że rząd jest zdeterminowany aby prywatyzację stoczni doprowadzić do końca.

Maciej Wiewiór podkreśla, że aby uniknąć odrzucenia planów prywatyzacji przez Komisję Europejską rząd korzysta z pomocy ekspertów w Brukseli. Urzędnik zastrzegł, że ostateczna decyzja leży po stronie Unii Europejskiej.

Rozmowy z ISD w sprawie Stoczni Gdynia oraz z Mostostalem w sprawie Stoczni Szczecińskiej prowadzone są już od dłuższego czasu, jednak ministerstwo skarbu otwarte jest również na nowe oferty.

Nowi inwestorzy na złożenie ofert mają dwa tygodnie. Maciej Wiewiór ostrzega, że potencjalnego inwestora może odstraszyć napięta sytuacja w zakładach i niebezpieczeństwo protestów.

Maciej Wiewiór zaznaczył też, że minister skarbu postawił inwestorom wymóg, żeby przed przekazaniem projektów do Komisji Europejskiej zaprezentowali i omówili ze związkami proponowane plany restrukturyzacji.

Spotkania strony rządowej ze związkami będą odbywały się przez cały czas trwania negocjacji. Następne rozmowy zaplanowano w pierwszych dniach września w Trójmieście i Szczecinie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)