Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy łaskawiej patrzą na Polskę

0
Podziel się:

Napływ inwestycji zagranicznych w październiku był jednak o 32 proc. mniejszy niż rok wcześniej.

Inwestorzy łaskawiej patrzą na Polskę
(Sivanagk/Dreamstime)

Mimo wzrostu w porównaniu z wrześniem, od początku roku do końca października napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych był o 32 proc. mniejszy niż rok wcześniej - informuje Ministerstwo Gospodarki.

_ - W październiku br. napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich wyniósł nieco ponad 1,2 mld euro i okazał się o 827 mln euro większy niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie okazał się on wyższy o 345 mln euro w porównaniu z październikiem 2008 r. _ - napisano w raporcie resortu gospodarki.

Łącznie w okresie styczeń-październik 2009 r. napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich osiągnął wartość ok. 6 mld euro, czyli o 32 proc. (tj. o ponad 2,8 mld euro) niższą niż przed rokiem.

Wcześniej było jeszcze gorzej

We wrześniu napływ inwestycji do naszego kraju osiągnął wartość 378 mln euro, czyli o 231 mln euro mniej niż we wrześniu 2008 r. Wartość BIZ we wrześniu br. była ponad dwukrotnie mniejsza niż miesiąc wcześniej.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w ubiegłym roku napływ BIZ do Polski wyniósł ok. 12 mld euro, a rok wcześniej 16,6 mld euro.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)