Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
16.07.2009 07:16

Inwestorzy zamykają fabryki w Polsce

Coraz więcej zagranicznych inwestorów zamyka swoje fabryki w Polsce i zwalnia pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rusty Darbonne/CC/Flickr)

*Coraz więcej zagranicznych inwestorów zamyka swoje fabryki w Polsce i zwalnia pracowników. Jak dowiedziała się _ Rzeczpospolita _, decyzję o likwidacji w Polsce swoich fabryk rozważa czterech inwestorów z branży motoryzacyjnej. Z kolei firmy, które dopiero miały budować u nas fabryki, zaczynają się wycofywać z tych projektów. *

O przenosinach do Rumunii poinformowała już firma Takata -Petri produkująca części dla przemysłu motoryzacyjnego. Do sierpnia zakład z Wałbrzycha zwolni ponad pół tysiąca osób.

W październiku swoją fabrykę ma zamknąć także SEWS Polska należąca do japońskiego koncernu Sumitomo. Firma produkująca na Dolnym Śląsku kable elektryczne dla Toyoty również trafi do Rumunii.

Zdaniem ekspertów, to kryzys zmusza inwestorów do ostrego cięcia kosztów, a Polska przestała być już krajem tak tanim jak wcześniej. Jedną z przyczyn jest także wzrost płac - tylko w zeszłym roku o 10 -12 procent. Inwestorów niepokoi także silny złoty, który sprawia, że produkcja staje się droższa. Ponadto inwestorzy obawiają się podniesienia podatków.

Tagi: firma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz