Notowania

kghm
08.09.2014 18:10

Inwestycja KGHM w Chile

Po rozruchu, który ma się zakończyć na początku przyszłego roku kopalnia Sierra Gorda ma produkować będzie przede wszystkim miedź, ale molibden i złoto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

Od dziś do 27 września w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć kopalni Sierra Gorda w Chile. Jej głównym udziałowcem jest KGHM.

To największa, jak dotąd, polska inwestycja zagraniczne. Choć kopalnia już działa, jej uroczyste oficjalne uruchomienie planowane jest na 1 października.

Będzie nosiła imię Ignacego Domeyki - słynnego polskiego geologa, inżyniera i podróżnika - powiedział prezes miedziowej spółki Herbert Wirth powiedział dziś, że Prezes GPW Paweł Tamborski zaznacza, że KGHM jest firmą, którą można określić jako globalną.

Po rozruchu, który ma się zakończyć na początku przyszłego roku kopalnia Sierra Gorda ma produkować będzie przede wszystkim miedź, ale molibden i złoto.

Planuje się, że kopalnia będzie działała 23 lata.

Sierra Gorda SCM jest spółką typu joint venture, zarządzaną przez KGHM International, należącą do KGHM (55% udziałów), Sumitomo Metal Mining (31,5%) oraz Sumitomo Corporation (13,5%).

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
KGHM będzie rozmawiał z inwestorem branżowym Zarząd spółki ma zaplanowane wkrótce spotkanie z inwestorem inwestującym w branżę górniczą, i jeżeli zdecydowałyby się on na wejście do akcjonariatu, to kupowałby akcje spółki na rynku.
KGHM może wejść na rynek euroobligacji Spółka rozpoczęła prace nad budżetem na 2015 rok i ma on być gotowy do połowy grudnia - poinformował Jarosław Romanowski, wiceprezes KGHM.
KGHM zarobił 1,12 mld zł. Opublikował raport Spadek zysku rok do roku przekroczył 600 mln zł. Jak tłumaczy spółka, był przede wszystkim skutkiem czynników rynkowych, na które zarząd nie miał istotnego wpływu.
Tagi: kghm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz