Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje Polskie. BGK pracuje nad transakcjami wartymi miliardy

0
Podziel się:

Z tego transakcje za 5,6 miliarda złotych znajdują się na zaawansowanym etapie - poinformował resort skarbu.

Inwestycje Polskie. BGK pracuje nad transakcjami wartymi miliardy
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Inwestycje Polskie pracuje nad 40 transakcjami o wartości 15 miliardów złotych, z czego transakcje za 5,6 miliarda złotych znajdują się na zaawansowanym etapie - poinformował resort skarbu w odpowiedzi na interpelację poselską.

Jak podało ministerstwo, docelowo w roku 2014 planowane jest zrealizowanie transakcji w ramach programu Inwestycje Polskie na kwotę ponad 9 miliardów złotych.

- _ Wśród transakcji, nad którymi trwają prace, które mogą być zrealizowane w 2014 r., znajdują się inwestycje w branżach: paliwowej, gazowniczej, wydobywczej, energetycznej, ciepłowniczej, w infrastrukturze drogowej oraz portowej _ - napisano.

Celem programu Inwestycje Polskie jest zapewnienie finansowania długoterminowych i rentownych projektów infrastrukturalnych. Mają one przyczynić się do wzrostu PKB oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwo wyłoży miliardy na elektrownie Chodzi o co najmniej sześć projektów energetycznych na kwotę ok. 2,7 mld zł.
Panattoni ruszył z dwoma wielkimi inwestycjami Firma buduje magazyny w Bremie i jednocześnie rozpoczęła rozbudowę Park Łódź East.
Elektrownia Kozienice: Nowy blok 1075 MW Kolejny etap w budowie nowego bloku w elektrowni Kozienice został rozpoczęty. Wczoraj, 12 czerwca br. zamontowano pierwszą z czterech kolumn kotła. Główna konstrukcja nośna kotła składa się z czterech słupów posadowionych na fundamencie. Co więcej, waga całej stalowej konstrukcji, którą dostarczono z Niemiec wynosi blisko 3250 ton. Montaż konstrukcji to nie lada wyzwanie, gdyż najcięższe ...
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)