Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje w odnawialne źródła energii to możliwość zarobku

0
Podziel się:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska kusi mniejszymi rachunkami za prąd, a za kilka lat możliwością zarobku.

Inwestycje w odnawialne źródła energii to możliwość zarobku
(USAF/PD/Wikimedia)

„Prosument” to program dla małych wytwórców energii

Fundusz pokryje 100 procent inwestycji. 20 lub 40 procent w formie dotacji. Resztę w postaci kredytu, maksymalnie na 15 lat. Jego oprocentowanie to 1 procent rocznie.

Jak wyjaśnia szefowa funduszu, Małgorzata Skucha docelowym odbiorcą programu są gospodarstwa domowe, ale mogą w nim uczestniczyć spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe.

Wiceszefowa Funduszu Barbara Koszułap przekonuje, że inwestycja w odnawialne źródła energii opłaci się zarówno mieszkańcom bloków jak i domów jednorodzinnych.

Prosument to połączenie dwóch słów: producenta i konsumenta. Chodzi o gospodarstwa domowe, które jednocześnie wytwarzają energię i z niej korzystają.

W tym i kolejnym roku fundusz uruchomi pilotażową część programu, na którą przeznaczy 200 milionów złotych. 100 mln złotych otrzymają jednostki samorządu terytorialnego. Tyle samo rozdysponuje wybrany w przetargu bank.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzisiaj II Forum Gospodarki Niskoemisyjnej i transmisja Poprawa efektywności energetycznej w budownictwie, transporcie i energetyce to przewodni temat II Forum Gospodarki Niskoemisyjnej. Można on-line obejrzeć debatę.
Niewiarygodny most O dobrej, zielonej energii jaką możemy czerpać ze słońca i wiatru wiemy już chyba wszyscy. Ale co by było gdybyśmy te dwie alternatywy połączyli w jedną?
Alternatywą dla wysokich cen energii elektrycznej może być fotowoltaika Energia słoneczna wykorzystywana jest głównie jako źródło ciepła, za pomocą którego podgrzewa się wodę użytkową, powietrze w suszarniach, podłoże w szklarniach oraz do ogrzewania ...
I Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg zgromadziły osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)